Sinema Haberleri

Yeni Deadpool Filmi Neden Halen Duyurulmadı?

Deadpool’u yaratan iki isimden biri olan yazar Rob Liefeld’a göre Deadpool 3 filmi için hiçbir çalışma bulunmuyor.

1991 yılında Fabian Nicieza ve Rob Liefeld tarafından yaratılan Deadpool, Marvel evreninin en uçta yaşayan karakterlerinden birisi. İnsanüstü güçlerinin yanı sıra dördüncü duvarı yıkabilme yeteneğinden dolayı, okurların da en sevdiği karakterlerden biriydi.

Ryan Reynolds’un uzun yıllar uğraşının ardından önce 2016’da ilk Deadpool filmini izlemiştik. İki yılın ardından peşine şahane bir Deadpool 2 filmiyle aynı seviyede komediye ve aksiyona doymuştuk.

Ancak Fox’un, Disney’in kanatlarının altına girmesinden bu yana Deadpool 3 filmi için hiçbir çalışma yok. Geçtiğimiz yıl içerisinde Ryan Reynolds’ın, Marvel Studios ile görüştüğünü biliyoruz. Ancak hiçbir duyuru yapılmadı. Deadpool karakteri ya da başka bir Mutant karakterin, yeni fazlar içerisinde görünmeyecek olması da kafaları karıştırıyor.

Marvel Studios, sanıyoruz ki önümüzdeki fazı sadece kozmik skaladaki karakterleriyle sırtlayacak. Guardians of the Galaxy, Eternals, Nova, Captain Marvel, Adam Warlock gibi karakterler yeni filmlerin öne çıkan isimleri olacak. Daha dünyevi dertler peşinde olan süper kahramanlar bu filmlerde pek yer bulamayacak gibi.

Deadpool’un yaratıcısı Rob Liefeld da aynı bizim gibi düşünüyor. Inverse’e verdiği röportajda, Deadpool 3 için yöneltilen soruya “Hiç bir fikrim yok. İnsanların duymak isteyecekleri şeyleri söylemek isterdim fakat ben gerçekçi biriyim. Bana öyle geliyor ki Deadpool filmleri için yolun sonu gözüktü.” şeklinde cevap verdi.

Liefeld sözlerini tamamlarken “2016 ve 2018 yılında ilk ve ikinci Deadpool filmlerini hazırladık. Fakat Marvel’ın planları için hiç heyecanlanamıyorum. Onların Deadpool için planları ne biliyor musun? Tam bir fiyasko çünkü yok!” dedi.

Sert çıkışının arkasında ne gibi sebepler var bilmiyoruz ancak Deadpool’u ve onunla beraber X-Force ya da X-Men gibi ekipleri de Marvel Sinematik Evreni’nin bir parçası olarak görmek isteriz. Öte yandan Liefeld’ın doğru noktalara parmak bastığını da kabul etmek gerekiyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Steampunk Disney Karakterleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.