Sinema Haberleri

X-Men: Apocalypse Yönetmeni ve Film Hakkında Önemli Açıklamalar

X-Men Apocalypse banner

X-Men’in yeni filmi X-Men: Apocalypse’in yönetmeni kesinleşti. Tabii ki değişmez ismimiz Bryan Singer!

Kendisi ilk iki X-Men filminde yönetmen koltuğunda oturmuş aynı zamanda senaryo ekibinde de yer almıştı. Aynı şekilde X-Men: First Class filminin yapımcıları ve senaristleri ile çalışmış, Days of Future Past filminde de yönetmen koltuğuna tekrar oturmuştu.

Yeni film Apocalypse’in senaryosunu yazan ekibin içinde olan Bryan Singer’ın bu filmde de yönetmen koltuğuna oturacağına kesin gözüyle bakılıyordu zaten.

Filmin senarist ekibinde bulunan Simon Kinberg’in yaptığı açıklamalara bakalım:

“Üzerinde çalıştığımız yeni X-Men filminin X-Men: Apocalypse olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu film konu olarak First Class X-Men’den hemen sonrasını anlatacak. Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, James McAvoy, Nicholas Hoult ve diğer tüm eski nesil X-Men filmde olacak. Peki gelecekteki X-Men filmlerinde? Muhtemelen, ancak Apocalypse zaman olarak, Days of Future Past filminin zamanından çok öncesini anlatacak.

Apocalypse_122013_1280

Peki Storm, Jean, Scott ve diğerleri gibi orijinal X-Men üyeleri de filmde olacak mı? Biz de onları dahil etmeyi çok isteriz. Çünkü yeni filmimiz ilk X-Men filminden yaklaşık 20 yıl öncesinde geçiyor. İlk filmi yayınlayalı da neredeyse 15 yıl olmuş! Halle, Famke, Jimmy ve diğerlerinin orijinal X-Men karakterlerine mükemmel bir şekilde yaşam verdiğini söyleyebiliriz ve o karakterler artık onların birer parçası haline geldi. Ama doğal olarak orijinal karakterleri 20 yıl önceki bir zaman diliminde gösterebilmek oldukça zor olacak. Ama First Class filmini yaparken de söyledim. Bu roller için Ian McKellen ve Patrick Stewart’tan (Magneto ve Profesor Xaiver) daha iyi oyuncular bulamazdık. Ve Michael ile James’te karakterleri onlar gibi yaşamasalar da bir parçalarını yaşatmayı başardılar.”

bryan-singer

Bryan Singer ise verdiği bir röportajda biraz filmden bahsetti:

“Filmde binlerce yıl önce doğmuş ve hala var olan kadim mutantlarla haşır neşir olacağız. Film her ne kadar 80’li yıllarda geçecek olsa da modern bir film olacak. Apocalypse şu ana kadarki X-Men filmlerinin hepsinin toplamından daha fazla yıkıma sebep olacak.”

Binlerce yıl önce doğmuş ve hala yaşayan –ölümsüz- mutantlar lafı geçince aklıma hemen Externels’lar gelmedi değil. Externals aslında tamamı çok uzun ömürlü – muhtemelen ölümsüz- güçlü mutantlardan oluşan tarikat benzeri bir örgüttür. Apocalypse bu örgüte hiçbir zaman doğrudan üye olmasa da çoğu zaman ismi Externals ile birlikte anılmıştır. Bakalım, bekleyip göreceğiz.

Ayrıca diğer X-Men filmlerinde gördüğümüz bazı karakterlerinde 80’lı yıllardaki halini göreceğimizi de ekliyor Bryan Singer.

Tekrar hatırlatalım film 27 Mayıs 2016 tarihinde çıkacak! O zamana kadar yeni haberler için takibe devam!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. X-men filmlerinin diğer hepsinden daha fazla yıkıma sebep olacak?” Demek ki days of future pastta kurtardıkları mutantlar da ölecek :D kesinlikle diğer x-men filmleriyle de çelişkiye düşecek kurgu diğer serilerinde de olduğu gibi. Ayrıca Bryan Singer yönetmen olduysa yine xcanların kostümleri siyah olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.