Sinema Haberleri

William Shatner, Yeni Star Trek Filmlerini Eleştirdi

Star Trek’te canlandırdığı Kaptan Kirk rolüyle hafızalara kazınan William Shatner, yeni Star Trek filmlerini eleştirdi: “Roddenberry bunları görse mezarında ters dönerdi!”

William Shatner şüphesiz ki bilimkurgunun mihenk taşlarından biri. 1965 ‘ten 1994 yılına kadar Kaptan Kirk rolüne hayat veren 91 yaşındaki aktör, geçen sene uzaya giden en yaşlı insan olmuştu.

William Shatner

William Shatner SDCC’de (San Diego Comic Con) dün fanların sorularını cevapladı. Şu anki Star Trek dizileri hakkında fikri sorulduğunda, Shatner sert konuştu. Dizilerdeki bazı şeyleri görse Star Trek yaratıcısı Gene Roddenberry’nin “mezarında ters döneceğini” söyledi.

William Shatner, Comic-Con’da Hayranlarla Buluştu

San Diego Comic Con’da Kevin Smith’in animasyon projesi Masters of the Universe’ün 40. yıl paneline katılan Kanadalı aktör William Shatner, panel sonrasında bir saatlik bir soru-cevap seansı yaptı. Sözünü sakınmayan aktör, güncel Star Trek dizileri hakkında yorum yaptı. Bir hayranın, “Sizce orijinal diziden sonraki diziler arasında ilk dizinin seviyesine ulaşabilen oldu mu?” sorusuna Shatner, “Hiçbiri ulaşamadı,” diye cevap verdi. Daha sonra Shatner, şu anda yayında olan diziler hakkında şunu söyledi:

Gene Roddenberry’yi [Star Trek’in yaratıcısı ve 1991’de ölümüne kadar film ve dizilerinin yapımcısı] üç yıl boyunca iyi tanıdım. Şu anki dizilerdeki bazı şeyleri görse mezarında ters dönerdi.

Shatner, San Diego Comic Con’da sadece bu panele katılmadı. Daha sonra kendisinin başarılarını anmak için Legion M tarafından düzenlenen bir el izi basma törenindeydi. Shatner, törende Strange New Worlds’de kendisiyle aynı rolü canlandıran Paul Wesley ile de poz verdi.

Kaptan Kirk’ü oynayan aktörler William Shatner ve Paul Wesley SDCC’de

Shatner’ın bu yorumla neyi kast ettiği kesin değil elbette. Şu anda yayında olan dört farklı Star Trek dizisi var: “Yeni nesil” Star Trek Discovery, The Next Generation’daki Atılgan kaptanı Jean-Luc Picard’ın yaşlılığını işleyen Picard, diğer serilere göre daha rahat ve esprili animasyon serisi Lower Decks ve Kaptan Kirk’ten önceki Atılgan kaptanı Chris Pike’ın dönemini anlatan Star Trek: Strange New Worlds. Shatner, daha önce Paul Wesley’e Kaptan Kirk rölünde başarılar dileyen bir tweet atmıştı. Strange New Worlds’ün, “eski Trek” hissine yaklaşması nedeniyle epey övüldüğünü de düşünürsek, Shatner’ın aklında muhtemelen diğer diziler vardı.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yeni Star Trek gerçekten serinin yaratıcısını mezarında ters döndürür mü? Yoksa yeni diziler, 1965’teki dizinin iyimser ve ilerici prensiplerini koruyorlar mı?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.