Sinema Haberleri

Warner Bros.’un Willy Wonka Rolü İçin İki Adayı Var

Warner Bros.‘un çekimlerine 4 ay içerisinde başlamayı planladığı Wonka filminin başrolü için oyuncu arayışını sürdürüyor. Charlie and the Chocolate Factory‘nin öncül filmi olan Wonka‘nın oyuncu listesinin başında Tom Holland ve Timothee Chalamet bulunuyor.

Neredeyse 5 yıldır geliştirileceği konuşulan Wonka filminin üretim süreci nihayet hızlandı. Yıllar önce Gene Wilder‘ın canlandırdığı Willy Wonka karakterini sonrasında Tim Burton’ın yönetmenliğinde Johnny Depp canlandırmıştı.

Harry Potter serisinden David Heyman‘ın yapımcılığını üstlendiği Wonka‘yı Simon Rich yazıyor. Filmin başında ise Padington ve devam filminin yönetmeni Paul King bulunuyor. Çekimlerin 4 ay içinde başlanması bekleniyor ancak başroldeki Willy Wonka karakterini oynayacak isim halen belirsiz.

Birkaç yıl önce bu rol için Ryan Gosling (Blade Runner 2049), Ezra Miller (The Flash) ve Donald Glover‘ın (Solo) adı geçiyordu. Ancak Collider, stüdyonun Willy Wonka için Tom Holland ya da Timothee Chalameti düşündüğünü yazdı. Warner Bros.’a yakın kaynaklar oyunculara daha teklif götürülmediğini belirtti. Son olarak video oyun uyarlaması Uncharted filminin çekimlerini tamamlayan Tom Holland, Spider-Man 3‘te rol almaya hazırlanıyor. Timothee Chalamet ise Denis Villeneuve‘ün Dune filminde kamera karşısına geçmişti. Adaylardan Timothee Calamity, eski Wonka‘lardan Johnny Depp‘in genç versiyonuna uyarken, Tom Holland daha çok Gene Wilderı andırıyor.

Genç Willy Wonka‘nın hikayesini anlatacak filmin gösterim tarihi 17 Mart 2023 olarak belirlendi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  En İyi 100 Fantastik Film

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.