Sinema Haberleri

Wachowski Kardeşlerden Yeni Matrix Üçlemesi!

matrix-banner

Hafta sonuna doğru internete çok büyük bir bomba düştü!

Kulaktan kulağa dolaşan fısıltılara göre Wachowski Kardeşler yepyeni bir Matrix üçlemesi ile geri dönüyor!

Haberi duyunca elim ayağım titredi “Nasıl yani??” diye. Bir dönemin efsanesi olan Matrix’in yepyeni bir üçleme ile dönecek olması hem heyecan verici hem de korkutucu aslında. Yeni üçlemenin büyük çıkış sağlayacağı neredeyse kesin gibi fakat çuvallama olasılığı efsaneye leke sürebilir. Ki burada efsane olarak üçlemenin ilk filmini baz alıyorum zira onu takip eden iki film için “yani Matrix sonuçta bu lütfen!” diyebilirim ama tabii sadık bir hayran olduğum için bu fikrimi çok dillendirmeyeceğim. Dedikoduların kaynağı olan blogdaki içeriğe bakacak olursak:

matrix-resim“Bize Wachowski Kardeşler’in senaryoyu çoktan yazmaya başladığı ve taslakları ile stüdyoya kapandıkları söylendi. İlk üçlemenin sonunda bize Neo’nun ‘ilk’ olmadığı belirtilmişti. Bu noktadan yola çıkarsak senaryo pek çok farklı yöne gidebilir.”

Filmin senaryo potansiyelinin gerçekten çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar Keanu Reeves’siz bir Matrix görmek istemesem de yine de bu fikir beni heyecanlandırdı. İlk üçlemeyi 1.632 milyar dolara mal eden kardeşlerin bütçeyi biraz daha genişleterek hayranları memnun etme olasılığı çok yüksek.

Üçlemeyle ilgili hiçbir detay kesin değil ama Matrix’in oluşmasını konu alan taslaklar belirli noktaları işaret ediyor. İlk üçlemede yer alan diğer oyuncuların projeye dahil olup olmayacağı ise henüz belirsiz.

Ne dersiniz? Wachowski Kardeşler bu üçlemeyle eleştirilerin kurbanı mı olur yoksa efsaneyi küllerinden yeniden mi doğurur?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Wachowski Kardeşler son filmden hemen sonra yazılı ve sözlü bir basın açıklaması ile artık matrix in sona erdiğini ve kesinlikle devam filmlerini çekmeyeceklerini, bu konuda kimsenin bir beklentiye girmemesi gerektiğini bildirdiler. Yazınızda “bize öyle söylediler, böyle söylediler” demişsiniz de kim dedi bunları size onu merak ettim ben..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.