Sinema Haberleri

Vin Diesel, Silmarillion Filminde Oynamak İstiyor!

vin-diesel-silmarillion-banner

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı’ndan sonra sessizliğe bürünen Peter Jackson’ın yeni projeleri sabırsızlıkla beklenirken sinema kulislerine de dikkat çekici haberler gelmeye devam ediyor.

J.R.R. Tolkien’in Orta Dünya tarihçesini masalsı bir dille aktardığı Silmarillion film olma yolunda ilerlerken FRP sevdalısı ünlü oyuncu Vin Diesel da filmde yer almak için can atıyor!

2011 yılında yönetmenliğini Steven Spielberg’ün yaptığı Tenten’in Maceraları‘nın yapımcılığını üstlenen Peter Jackson, devam filmini kendisinin çekeceğini duyurmuştu. Fakat Jackson’ın gözü, uzun yıllardan beri halen oyuncu seçimi aşamasında olan ve herhangi bir gelişme göstermeyen bu proje yerine, J.R.R. Tolkien’in Silmarillion kitabında! Tabii J.R.R Tolkien ve Silmarillion’un hayranı olan Vin Diesel’in de gözü tam anlamıyla bu projede.

vin-diesel

Vin Diesel’in Son Cadı Avcısı setinden arkadaşı ve Peter Jackson ile daha önce birçok kez çalışma şansını yakalayan ünlü oyuncu Elijah Wood, Stephen Colbert Show’da yaptığı konuşmada kendisinin Silmarillion romanını okumadığını fakat Vin Diesel’in kitap ve Orta Dünya hakkındaki bilgilerinin kendisini oldukça şaşırttığını dile getirirken Vin Diesel’e Melkor rolü için kesinlikle Peter Jackson ile konuşması gerektiğini söylediğini belirtti. Vin Diesel, ilk FRP karakterinin adını da Melkor koyduğunu belirtmişti.

melkor

Geçtiğimiz sene San Diego Comic-Con’da Silmarillion’un film hakları hakkında konuşan Peter Jackson, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nin film haklarının henüz J.R.R. Tolkien yaşarken 1960’larda alındığını dile getirmiş, Silmarillion’un ise o yıllarda daha yazılmamış olduğunu söylemişti. Hatta Silmarillion kitabı, J.R.R Tolkien’ın ölümü dolayısıyla yarım kalmış, kitabı bitirme görevi ise J.R.R. Tolkien’in oğlu Christopher Tolkien’e kalmıştı. Babasının ölümünden 4 yıl sonra kitabı tamamlayıp yayınlayan Christopher Tolkien ve aile mensupları kitabın film haklarını verip vermeme konusunda kararsız durumdalar. Eğer kitabın film hakları satın alınırsa kendimizi yeniden Jackson’ın beyazperdede yarattığı o muhteşem fantastik dünyasında bulabilir, Melkor rolüyle de Vin Diesel’i izleyebiliriz.

Kaynak: Beyazperde

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Guardians of the Galaxy Filmi Üzerine...

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. J.R.R. Tolkien’in ve Legendarium’un efsanevi bir hayranı ve takipçisi olaraktan, “Jackson’ın o muhteşem fantastik dünyası” tabirinizi hiç beğenmedim. Zaten harikulade olan bir eseri sinemada yayımlamak onu ‘Jackson’a ait’ yapmaz.

  2. Bencede dediğin doğru üstüne bide hobit serisindede katlettiler bence hikayeyi

  3. Yüzüklerin Efendisi’ni beğenen ve Hobbit’e de fena değil diyen bir Tolkien hayranı olmama rağmen Silmarillion’a dokunulmamasından yanayım. Peter Jackson’un bile altından kalkabileceğini sanmıyorum, Silmarillion kitap olarak kalmalı.

  4. umarım silmarillion destanını filme çekmeye çalışmazlar. bu hikayeden olsa olsa güzel bir opera olur, ama artık wagner de yaşamadığına göre tek temennim bu işe hiç kalkışmamaları.

  5. “Christopher Tolkien ve aile mensupları kitabın film haklarını verip vermeme konusunda kararsız durumdalar.”

    Biraz araştırılsa Christopher Tolkien ve Tolkien Estate’in Peter Jackson’ın Orta Dünya’sını hiç ama hiç beğenmediklerini ve bu fikri elli defa veto ettiklerini bulabilirdiniz. Chris Tolkien, P.J’in asla Silmarillion haklarına sahip olamayacağını söylediği birkaç tane röportajı var ayriyetten.

    S

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.