Uluslararası Distopya Film Festivali’nin Kısa Film Yarışması’na Başvurularda Son Günler

Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Distopya Film Festivali kapsamındaki Uluslararası Kısa Film Yarışması‘na başvurular 15 Ekim‘de son bulacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları ve Üsküdar Belediyesi iş birliğiyle Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Distopya Film Festivali’nin Uluslararası Kısa Film Yarışması bölümüne başvurular devam ediyor.

Uluslararası Distopya Film Festivali ile distopya türünde yapılan filmlere alan açmak, film türlerinin çeşitliliğini dengelemek, çağı yakalayan yenilikçi filmlere fırsat eşitliği yaratarak filmlerin ve yönetmenlerin festival çatısı altında seyirciyle buluşması hedefleniyor. 10-12 Aralık 2021 tarihleri arasında bu yıl ilk defa düzenlenecek olan festivalin, Uluslararası Kısa Film Yarışması’na 15 Ekim 2021 tarihine dek başvuru yapılabilecek. Festivale başvurular distopyaff.com’dan veya filmfreeway’den yapılabilecek.

Finalist Filmlere Gösterim Telifi Ödenecek

Yarışma bölümünde dünyanın dört bir yanından başvuran distopya türündeki filmler yarışacak. Direktörlüğünü Hatice Aşkın’ın yaptığı Uluslararası Distopya Film Festivali’ne başvuran ve festival yönetmeliğine uygun olan filmler arasından, finalist sekiz kısa metraj film belirlenecek. Yarışma kapsamında birinciye 7.500 TL, ikinciye 5.000 TL ve üçüncüye 2.500 TL ödül verilecek. Finalist filmlere de gösterim telifi ödenecek.