Sinema Haberleri

Tom Cruise, Uzay Yürüyüşü Yapan İlk Sivil Olacak

Tom Cruise, yönetmen Doug Liman ile yeni aksiyon filmini çekmek için uzaya roketle gönderildiğinde Uluslararası Uzay İstasyonu dışında uzay yürüyüşü yapan ilk sivil olacak.

Mevzu bahis Tom Cruise olunca uzay yürüyüşüne çıkmayacağını düşünmek hata olurdu! Her aksiyon filminde aksiyon sahnelerini kendisi çeken Tom Cruise, bu fırsatı da kaçırmayacaktır haliyle.

Universal Pictures’ın Başkanı Donna Langley, yakın tarihli bir BBC röportajında ​​bununla dalga geçti ve şunları söyledi;

Tom Cruise bizi uzaya götürüyor. Dünyayı uzaya götürüyor. Tom’la geliştirme aşamasında olan harika bir projemiz var, onun da tam olarak bunu yapmasını istiyoruz. Roketle uzay istasyonuna gidip uzay istasyonunun dışında uzay yürüyüşü yapan ilk sivil olmak.

Langley, filmin “aslında [çoğunlukla] Dünya’da geçtiğini ve sonra karakterin günü kurtarmak için uzaya gitmesi gerektiğini” söylemeye devam etti. Daha sonra Tom Cruise’un karakterini “kendisini Dünya’yı kurtarabilecek tek kişi konumunda bulan şanssız bir adam” olarak tanımlıyor.

Bu kulağa oldukça çılgın bir yolculuk gibi geliyor ve stüdyoya onu hayata geçirmek için yaklaşık 200 milyon doları gözden çıkardı.

Daha önce Edge of Tomorrow ve American Made gibi filmlerde beraber çalışan yapan Doug Liman ve Tom Cruise, tüm bunları gerçekleştirmek için hem NASA hem de Elon Musk’ın SpaceX şirketi ile birlikte çalışıyor.

Kaynak: GeekTyrant

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.