Sinema Haberleri

Tim Miller, Neuromencer’ın Yönetmenliğini Üstleniyor

Cyberpunk türünün önemli eserlerinden biri olan Neuromancer romanının film uyarlaması yıllardır bekleniyor. William Gibson‘ın ünlü romanı için Tim Miller’dan güzel haber geldi.

Deadpool’un ikinci filminden çekilen Tim Miller, Neuromancer romanını beyaz perdeye uyarlayacağını açıkladı. Deadline’ın haberine göre, Neuromancer’ın uyarlamasında Tim Miller, X-Men filmlerinden tanıdığımız Simon Kinberg ile birlikte çalışacak. Tim Miller’ın, James Cameron’ın Terminator projesinde de yer alacağı duyurulmuştu ancak kesin bir tarih henüz yok. 

Hugo, Nebula ve Philip K. Dick ödüllerini kazanan, Matrix ve Ghost in the Shell gibi eserlere de ilham kaynağı olan Neuromancer romanı bu türün ilk örneklerinden biri olarak kabul ediliyor. Kendisini siberuzay sistemine bağlayan Henry Dorsett Case, şirketlerin güvenlik duvarını delerek hırsızlık yapan bir hacker. Bir gün kendi işvereninden para çalarken yakalanan Case’in sistemle bağı kesiliyor. İşinden olan ve siber dünyaya erişimi kesilen Case, karşısına çıkan gizemli bir teklifi kabul edince olaylar gelişiyor. 

Daha önce de film haberini duyurduğumuz Neuromancer’ı bu kez gerçekten beyaz perdede görebiliriz umarım. 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.