Sinema Haberleri

The Matrix 4’ün Resmi İsmi Açıklandı – The Matrix: Resurrections

Warner Bros., The Matrix 4‘ün adının The Matrix: Resurrections olduğunu resmen duyurdu. Daha önce yapılan test gösteriminde de bu isim kullanılmıştı.

CinemaCon’da The Matrix 4 sunumu yapıldı. Bu sunum sırasında hem filmin resmi isminin daha önceden de beklediğimiz üzere The Matrix: Resurrections olduğu açıklandı hem de ilk kez fragman paylaşıldı. Fragman, herkese açık şekilde ne zaman yayınlanacak bilmiyoruz. Sadece çok yakında filmden ilk fragmanı göreceğimizi düşünüyoruz. Fragmanı izleyenlerden neler göreceğimizi aktaralım.

The Matrix: Resurrections Fragmanında Görünenler

Fragman, San Francisco’nun gelecekteki bir versiyonunda bir terapi seansında Neil Patrick Harris ile Keanu Reeves‘in konuşmasıyla açılıyor. Görünüşe göre Neo, Matrix’e girmeden önce olduğu gibi sahte dünyada kapana kısılmış gibi görünüyor ancak bir şeylerin ters gittiğini hissediyor. Bulunduğu yer konusunda pek rahat değil. Reeves, “Ben deli miyim?” diye soruyor ve Harris, “Burada o kelimeyi kullanmıyoruz,” diye yanıt veriyor.

Daha sonra Neo’nun bir kafede Carrie Anne Moss‘un canlandırdığı Trinity ile temas kurduğu ve “Tanışmış mıydık?” diye sorduğu bir sahne görünüyor. Belli ki burada, ait olmadıkları bir dünya olan Matrix’te sıkışıp kaldıklarını yavaş yavaş fark ettikleri bir şeyler oluyor.

Lavaboya dökülen bir miktar mavi hap var ve aynı zamanda Jefferson Airplane’in “White Rabbit” şarkısı çalıyor. Bir noktada Neo’nun aynada kendisine baktığı bir sahne yer alıyor ve aynadaki yansıması yaşlı bir adama dönüşmeye başlıyor.

Neo’nun gökyüzüne baktığı ve etrafta uçan kuş sürüsünü analiz etmeye çalıştığı bir sahne mevcut. Daha sonra Neo, bir grup insanla birlikte asansörde telefonlarına bakarken ve ekrandaki yansımalarına bakarken görünüyor.

Sonra Yahya Abdul-Mateen II‘nin canlandırdığı genç Morpheus ortaya çıkıyor ve Neo’ya “uçma zamanının” geldiğini söylüyor ve ardından ona kırmızı bir hap veriyor. Neo ayrıca tavşan dövmesi olan mavi saçlı biriyle tanışıyor ve sonrasında aynanın içinden geçerler. Daha önce ilk filmde Beyaz Tavşan‘ı takip edip Trinity ile buluşmuştu. Şimdi yine Alice in Wonderland göndermesiyle aynanın diğer tarafına geçiyorlar.

Genç Morpheus ile Neo, kendini göl kenarındaki bir dojoda bulur ve Morpheus, “Senin için önemli olan tek şey hâlâ burada. Asla pes etmeyeceksin,” diyor. Sonra dövüş başlar ve bir noktada Neo, Morpheus’un göğsüne çok sert vurarak onu odadan dışarı fırlatır.

Ayrıca fragmanda etkileyici dövüş ve patlama sahneleri de yer alıyor.

Sonrasında Neo ve Trinity, Matrix’ten kaçarlar ve sonunda gerçek dünyaya geri dönerler, yine de savaşlarına devam ederler.

Bir sahnede de, bir trende Neo ve mavi saçlı karakterin bir fotoğrafı var ve bir keskin nişancı onlara ateş ediyor ve mermi, trenin içinden onlara doğru uçuyor. Bir sahnede mavi saçlı karakter ağır çekimde bir arabanın üzerinden atlıyor. Neo’nun havada mermileri tuttuğu bir sahne de mevcut. Neo ve Trinity, füze fırlatan bir helikopter kullanırken de görünüyor ve Neo havada yönünü değiştirip başka bir helikoptere ateş ediyor.

Son sahnede, Neo’nun bir ofiste, Jonathan Groff tarafından oynanan takım elbiseli bir adamla birlikte olduğu görünüyor. “Her şeyin başladığı yere geri dönüyorsun. Matrix’e geri dön,” sesiyle bitiyor.

Filmde ayrıca Christina Ricci, Priyanka Chopra Jonas, Jessica Henwick ve Toby Onwumere gibi isimler de yer alacak.

The Matrix: Resurrections, Lana Wachowski tarafından yönetildi ve 22 Aralık’ta vizyona girecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.