Sinema Haberleri

The Green Knight, Yeni Videoda Kral Arthur’un Huzurunda

The Green Knight filminden yayınlanan yeni videoda filmin açılış sahnelerinden birini görüyoruz. The Green Knight, Kral Arthur ile karşılaşıyor.

14. yüzyıl İngiliz destansı şiiri Sir Gawain ve Yeşil Şövalye (Sir Gawain and the Green Knight), Orta İngiliz edebiyatının hayatta kalan en ünlü parçalarından birisi. Şiirde iki itibarlı karakterin hikayesini anlatıyor; ilki, Kral Arthur’un Yuvarlak Masa Şövalyeleri’nden birisi ve ikincisi, doğaüstü yeteneklere sahip gizemli, insanlık dışı bir yaratık.

Film, orijinal şiirin temel hikayesini takip edecek, Sir Gawain’in büyük bir yolculuğa çıktığını ve The Green Knight ile yüzleşme yolunda çeşitli zorluklarla karşılaştığını anlatacak.

IGN aracılığıyla yayınlanan The Green Knight yeni videosunda gizemli şövalye, hükümdara bir mektup getirmek için Kral Arthur’un sarayına giriyor. Sahne, görünüşe göre Sir Gawain’in annesi olan ve bir tür büyücülük eylemi yürüten bir kadının çekimleriyle birlikte kesiliyor. Şiire aşina olanlar için klibin bazı bölümleri çok tanıdık gelecektir.

YouTube player

Yeni vidoeda görülen Yeşil Şövalye’nin görsel estetiği, Yüzüklerin Efendisi gibi filmlerde görülen geleneksel fantezi tarzından ziyade orijinal eserin şiirsel tarzlarını hayata geçirmeye yardımcı olan daha keskin ve daha renkli bir görünüm benimsemiş gibi görünüyor.

Film, orijinal şiirin ritmine oldukça sadık kalıyor gibi görünse de modern bir izleyici için hikayeyi güncellemek için bir takım değişiklikler de yapıyor. Bu değişiklikler, yeni klipte kısaca görülen Sir Gawain’in yolculuğuna bağlanan çeşitli büyülü olay örgülerinde etkili olabilir.

Yazar/yönetmen David Lowery‘nin yeni filminde Dev Patel, Alicia Vikander, Joel Edgerton, Sarita Choudhury, Sean Harris, Kate Dickie, Barry Keoghan, Ralph Ineson ve Erin Kellyman’ı izleyeceğiz.

The Green Knight 30 Temmuz‘da vizyona girdiğinde keşfedilecek daha fazla sihir ve sihir olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Stephen King Uyarlaması Firestarter Filminin Çekimleri Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.