Sinema Haberleri

Terminator Serisinde T-800’ü Onlar Oynayabilirmiş

Arnold Schwarzenneger‘in Terminator serisindeki efsanevi rolü T-800‘ün daha önce iki ünlü oyuncuya teklif edildiği ortaya çıktı.

James Cameron‘ın bilimkurgu efsanelerinden Terminator serisinde Arnold Schwarzenegger‘i defalarca ikonik cyborg T-800 rolünde izledik. Şimdi de 1984 yılından itibaren 5 Terminator filminde oynayan ve T-800 karakteriyle bütünleşen Schwarzenneger ile anlaşılmadan önce rolün iki aksiyon efsanesine sunulduğunu öğrendik.

Oyuncu seçimi için 80’lerin başına dönüyoruz: İlk Terminator filminin kadrosu belirlenirken stüdyonun T-800‘ü oynaması için ilk önerisi OJ Simpson olmuş ancak James Cameron bu fikri kabul etmemiş. Bunun üzerine T-800 rolü aksiyon ikonları Sylvester Stallone ve Mel Gibson‘a önerilmiş.

Stallone, Rocky ve Rambo serileri, o sıralar Mad Max kadrosunda yer alan Gibson ise rolün kendisine göre olmadığı gerekçesiyle teklifi reddetmiş.

Terminator‘daki T-800 rolü için daha sonra Tom Selleck, Kevin Kline, Michael Douglas, Jurgen Prochnow, Ron Perlman, Stephen Lang, Chevy Chase, Michael Keaton, Alec Baldwin, Robin Williams, Jack Nicholson, Martin Sheen, Kevin Costner, John Travolta ve Harrison Ford‘un adları geçse de karakter dönüp dolaşıp Schwarzenegger‘e gelmiş ve ünlü aktörün kariyerindeki en önemli rollerden olmuş.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Çorak Topraklarda Bir Yol Macerası - Mad Max Oyunu İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.