Sinema Haberleri

Taika Waititi’nin Star Wars Filmi Eski Karakterleri İşlemeyecek

Yeni Star Wars filminde Chewbacca’nın ninesi olmayacak! Taika Waititi’nin Star Wars filmi eski filmlerdeki karakterlerin hikayelerini anlatmayacakmış. Yönetmen yeni karakterlerle evreni genişletmek istiyor.

Star Wars, dizileri ve oyunlarıyla yeterince ilgi çektiği için bir süredir filmleriyle gündeme gelmiyordu. Öyle ki, sıradaki Star Wars filminin ne hakkında olacağını dahi bilmiyorduk. Gerçi hâlâ bilmiyoruz. Ama artık o filmin Taiki Waititi’nin Star Wars filmi olacağını biliyoruz. Dolayısıyla hayranlar Waititi’ye film hakkında sorular yağdırmayı başardı.

Ünlü yönetmen şimdiye dek pek bir bilgi vermedi. Ancak filmiyle Star Wars evrenini genişletmek istediğini vurguladı.

Kısacası yönetmen Skywalker ailesinin, Han Solo’nun ya da Boba Fett’in öyküsünü anlatmakla ilgilenmiyor. O devasa galaksinin başka bir ucunda, başka karakterlerin hikayelerine göz dikmiş. Zira evrenin tek bir ailenin hikayesi tekrar tekrar işlemek için fazla büyük olduğunu düşünüyor.

Waititi, filminin önceki filmlerden nasıl farklı olacağı sorularına şöyle cevap veriyor.

Onu zaman gösterecek, şu an bilmiyorum. Çünkü hâlâ yazıyorum ve hâlâ yeni fikirlerle geliyorum. Filmimin bir Star Wars filmi gibi hissettireceğinden emin olmak istiyorum. Yani her daim eski içeriği ısıtıp verebilirim. Uzayda geçen bir hikaye çekip üzerine Star Wars da yazabilirim. Fakat bazı elementler ve yaklaşımlar olmazsa o şey bir Star Wars filmi olmaz. Aynı kumaşın parçası bir şey yaptığımdan emin olmalıyım.

(…)

Bakın. Star Wars evrenini genişletmeyi düşünüyorum, bence genişlemeli. Eğer herkes “Aa tamam, Millenium Falcon’un planları. Aa bakın bu Chewbacca’nın ninesi!” diyecekse benim Star Wars evrenine bir katkı yaptığımı düşünmem. O filmler bir hikayeyi işliyorlar ve bence harikalar. Ancak ben yeni bir bakış açısıyla yeni karakterlerin yeni hikayelerini anlatmak istiyorum. Evreni genişletmek istiyorum. Çünkü öteki türlü Star Wars çok küçük bir hikaye gibi olacak.

Taika Waititi

Kısa süre önce Star Wars haberleri ile biraz çileden çıkıp geliştirilmekte olan tüm Star Wars yapımlarını listelemiştim. O listeye buradan göz atabilirsiniz.

Taika Waititi’nin Programı Dolu

Ünlü yönetmen şu günlerde Thor: Love and Thunder filminin tanıtımlarıyla ilgileniyor. Aynı zamanda Lightyear filminde seslendirme yaptığı için onunla ilgili etkinliklere katılıyor.

Star Wars hayranları film için onu sıkıştırıyorlar. Ancak sıradaki projeleri arasında The Incal filmi de var. Hiç kolay bir proje de değil üstelik. The Mandalorian‘da yönetmenlik yapmıştı Waititi. Diğer Star Wars dizilerinin yönetmen listelerini henüz açıklamadılar. Belki Jon Favreau ve Dave Filoni ona başka yönetmenlikler de verecektir.

Our Flag Means Death dizisi de çok beğenildi ve ikinci sezonu için onay aldı. Yani bir noktada oyunculuk yapmak için o dizinin setine de vakit ayırması gerekecek.

Bunun dışında henüz başlamamış projeleri de var. Akira‘nın yönetmenliğini ve senaristliğini yapacak. Tower of Terror‘ı da yönetecek. Ayrıca Time Bandits‘in de en az bir bölümünün yönetmenliği onun sorumluluğunda…

Özetle Waititi’nin işi başından aşkın. Bakalım o Star Wars filmi söz verdikleri gibi 2023’e yetişecek mi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Alicia Vikander, Tomb Raider 2 İçin Konuştu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.