Sinema Haberleri

Stephen King’in The Regulators Romanı da Film Oluyor

Stephen King‘in Richard Bachman mahlasıyla yazdığı ve dilimize Düzenleyiciler adıyla çevrilen romanı The Regulators filme uyarlanıyor. Film, vahşi batıyı korku ve fantezi türleriyle buluşturan bir hikaye anlatacak.

Roman 1996‘da yayınlanmıştı. Ve bunca yıldır Stephen King’in hiç ekran uyarlamasına kavuşmamış nadir hikayeleri arasındaydı.

Alttaki paragrafta romanı tanıtıyor olacağım. Ancak kitabı henüz okumadığım için spoiler verip vermeyeceğimi bilmiyorum. Dilerseniz o paragrafı geçip bir sonrakinden okumaya devam edebilirsiniz.

The Regulators, huzurlu bir kasabaya dört yabancı kamyonetin gelmesiyle başlıyor. Kamyonetlerden çıkan pompalı tüfekli adamlar sokaklarda terör estirmeye başlıyorlar. Hatta evlerinin dışında yakaladıkları kasaba sakinlerini soğukkanlılıkla katlediyorlar. Bir süre sonra kasabadaki evler gizemli bir şekilde eski tip ahşap kulübelere dönüşmeye başlıyor. Üstelik sokaklar da vahşi batı filmlerinden fırlamış gibi görünüyor artık. Ancak bahsi geçen vahşi batılı sokaklar bir çocuğun çizdiği resimlere benziyor. Çünkü kasabada yaşanan tüm bu olayların sorumlusu otistik bir çocuğun bedenini ele geçirmiş kötücül bir varlıkmış aslında.

The Regulators’ın beyaz perdeye geleceğini görmekten ötürü çok memnun ve heyecanlıyım. İyi olacak.

Stephen King

Deadline‘ın haberine göre kitabın filme uyarlama hakkını Bohemia Group aldı. Firmanın baş sorumlusu olan Justin Ross, filmin de baş yapımcısı pozisyonunda. Ross’un Bohemia’nın web sitesindeki fotoğrafı “Stephen King Rules” yazan bir tişört içeriyor. Yazara hayran olduğu da her halinden belli.

Stephen King ile çalışmak uzun zamandır dilediğim bir dileğin tutması gibi. Susan, Geroge ve ben bu romanı uyarlamak ve yazarını gururlandırmak için sabırsızlanıyoruz.

Justin Ross

Kitabı senaryoya George Cowan uyarlayacak.

King’in The Regulators romanını önce İnkılâp Kitabevi ardından da Sayfa6 Yayınları Düzenleyiciler adıyla dilimize kazandırdı. Hatta Sayfa6 Yayınları kitabın kapağına “Yaratık Yeniden Doğuyor…” da yazdı. Zira Düzenleyiciler ve yazarın Türkçe adıyla Yaratık olarak bildiğimiz Desperation romanı, aynı evreni paylaşıyorlar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.