Sinema Haberleri

Stephen King’in The Long Walk Romanı Sinemaya Uyarlanıyor

Görür görmez “Biri Stephen King’i durdursun” diye seslenmek isteğimiz haberlerden biri ile karşı karşıyayız yine! Film ve dizi dünyasını hakimiyeti altına alan “The King”, klasikleşen hikayelerinden The Long Walk‘u da beyazperdeye doğru gönderiyor.

The Hollywood Reporter’da yer alan habere göre; It: Chapter 2 (O: Bölüm 2) filmi üzerinde çalışan New Line Cinema, Stephen King‘in The Long Walk (Uzun Yürüyüş) kitabını da filme uyarlıyor, yapımın senaryosu ise Zodiac, Truth ve White House Down’ın yazarı James Vanderbilt‘e emanet.

King’in, 1966 yılında 18 yaşında bir kolej öğrencisi iken yazdığı ve kitaplarını kendi adıyla çıkarmadan önce Richard Bachman takma adıyla yayınladığı romanlardan olan The Long Walk 1979 yılında basıldı. Kitabın hikayesi Stephen King’in o alışık olduğumuz doğaüstü korku tarzından çok insanların birbirini etkilediği korku türünden…

Totaliter bir ABD hükumetinin 100 genç erkek çocuğunu, televizyonda gösterilen canice bir yarışmaya zorla soktuğu distopik bir gelecekte geçiyor. Sadece bir çocuğun hayatta kalacağı yürüme yarışında kazanamayanlar askerler tarafından vuruluyor, vurulmayanlarsa yarış sırasında susuzluk ya da yorgunluktan ölüyor.

Korku edebiyatının üç kuşağı etkileyen usta kalemi Stephen King, kült eserleri ile son dönemde film ve dizi yapımcılarının ablukası altında: King’in kült eseri It’in devam filmi It: Chapter 2 şu sıralar çekiliyor. Paramount, yazarın Pet Semetary hikayesini sinemaya aktarıyor. James Wan’ın üzerinde çalıştığı The Tommyknockers Universal tarafından çekilecek. The Talisman ve Suffer the Little Children filmleri ile The Bone Church ve Castle Rock dizilerini de unutmayalım.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.