Sinema Haberleri

Star Wars’ta Kadın Yönetmen Döneminin İlk Sinyali Geldi

Star Wars: The Rise of Skywalker filmiyle Skywalker destanını sona erdiren Lucasfilm, yeni dönemde kadın yönetmenlerle çalışmanın sinyalini verdi. Serinin yeni yapımlarında The Mandalorian dizisinin yönetmenleri Bryce Dallas Howard ve Deborah Chow‘dan birinin kamera arkasına geçmesi bekleniyor.

LucasFilm‘in Başkanı Kathleen Kennedy, yeni filmlerinde bir kadın yönetmen ile çalışılıp çalışılmayacağı yönündeki soruya olumlu cevap verdi.

“Çok Büyük Yetenekler Yetiştiriyoruz”

73. BAFTA Ödülleri gecesinde “Sinemaya Katkı Ödülü” alan Lucasfilm Başkanı Kathleen Kennedy, BBC‘ye verdiği röportajda Star Wars filmlerinden birini bir kadın yönetmenin çekme ihtimaliyle ilgili soru üzerine, “Kesinlikle. Zaten onlarla çalışıyoruz. Mandalorian‘ı birlikte yapıyoruz. Star Wars‘ta 2 ya da 3 fantastik kadınla çalışıyoruz. Ve Deborah Chow‘u Obi Wan Kenobi dizisini yapmak üzere getirdik. Çok büyük yetenekler yetiştiriyoruz” dedi.

Deborah Chow

Kennedy‘nin açıklamasıyla; The Mandalorian‘ın kadın yönetmenleri Bryce Dallas Howard ve Deborah Chow, Star Wars evreninin ilk kadın yönetmen adayları listesinde resmi olarak yerlerini aldılar.

Bryce Dallas Howard

Mandalorian‘ın 4. bölümünü çeken Bryce Dallas Howard, Jurrassic World serisinin başrol oyuncusu. Star Wars dizisinin iki bölümünü çeken Deborah Chow ise; Reign, Fear The Walking, Jeesica Jones, Lost in Space, The Man in the High Castle ve American Gods gibi seriler için kamera arkasına geçti.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Han Solo Filmi Yeni Yönetmenini Hızlıca Buldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.