Sinema Haberleri

Star Wars Sayesinde Değişen Bir Hayatı Anlatan Film: 5-25-77

Patrick Read Johnson’ın 25 Mayıs 1977 tarihinde izlediği Star Wars filminin hayatını nasıl değiştirdiğine odaklanan otobiyografik filmi 5-25-77, çekilmesinin üzerinden 10 yıl geçtikten sonra ABD’de vizyona giriyor. Filmle ilgili fazlasıyla merak uyandıran bir fragman görücüye çıktı.

Spaced Invaders ve Baby’s Day Outgibi 90’ların popüler filmlerine imza atan Patrick Read Johnson’ın sekiz yaşında izlediği 2001: A Space Odyssey ve sonrasında izlediği Star Wars, kendi filmini çekmek konusunda yönetmene en büyük ilham kaynağı olan yapım olmuş. Star Wars‘a olan hayranlığının yanı sıra filmde gerçekçi bir aşk hikayesine de yer veren Patrick Read Johnson’ın gençliğini canlandıran isimse özellikle komedi ve gençlik filmleriyle tanınan John Francis Daley. 5-25-77 olarak isimlendirilen film, 25 Mayıs 2017’de ABD’de sınırlı sayıda salonda vizyona girecek. Filmin kısa süre içerisinde dijital platformlarda da yerini alması bekleniyor.

Star Wars serisinin yeni filmleri, spin-offlar ve seriyle ilgili belgeseller derken, 5-25-77 filmi de Star Wars hayranlığını işleyen ilginç bir film olarak ön plana çıkıyor. Planlanandan on yıl sonra vizyona girecek olan filmin Star Wars filmlerine referanslar taşıyan fragmanı aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir.

YouTube player

Kaynak: BantMag, io9

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Harry Potter'ın 8 Filmlik 4K "Collector's Edition" Seti Amazon'da Ön Siparişte

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.