Sinema Haberleri

Star Wars: Episode VII’nin Geçeceği Zaman Belli Oldu!

star-wars-genel-tam-banner

Star Wars‘un çekimleri ha başladı, ha başlayacak derken film hakkında çıkan ekmek kırıntısı kadar söylentiler bile takipçileri heyecanlandırmaya yetiyor.

Yeni filmin Star Wars – Return of the Jedi filminden sonraki bir zaman diliminde geçeceği açıklandı.

Frpnet ailesi olarak yakından takip ettiğimiz Star Wars: Episode VII filmi hakkında, olabildiğince doğru bilgileri sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar birçok asparagas haber çıktı. İnanmak istediklerimiz oldu, inanmamak istediklerimiz oldu. Ancak günbegün film hakkında doğruluğu kanıtlanan söylentiler yayılıyor.return-of-the-jedi

Resmi olarak yapılan duyuruya göre Star Wars: Episode VII, Return of the Jedi filminin geçtiği zaman diliminden 30 yıl sonrasını konu alacak. Daha öncesinde genişletilmiş evren hakkında bazı açıklamalar yapılmıştı. J. J. Abrams’in yeni filmi, genişletilmiş evrenin oturmuş hikaye yapısına göre çekmeyeceği belirtmişti. Bunu daha önce Star Wars Genişletilmiş Evren İçin Ölümcül Karar başlıklı haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Ama gene de Star Wars’ın oturmuş bir tarih çizelgesi var.

Star Wars tarih çizelgesi için milad olan Battle of Yavin – Yavin Savaşı’nı takip ederek, Return of the Jedi’in 4 ABY (After Battle of Yavin – Yavin Savaşı Sonrası) yılında geçtiğini biliyoruz. Yeni filmin 34 ABY (After Battle of Yavin) tarihinde geçeceğini çıkartabiliriz. J. J. Abrams her ne kadar yeni bir Genişletilmiş Evren hikayesi üzerinde duracak olsa da, bu tarihte neler olduğunu hatırlamakta fayda var.

34 ABY tarihine baktığımızda önemli bir olay olmadığını görüyoruz. Ancak bu yıl önemli bir gelişmenin hemen ardından geliyor. O önemli olay da Yuuzhan Vong İstilasının bitimi. Galactic Federation’un merkezi Coruscant, 29 ABY tarihinde istiladan kurtulmuştu. 35 ABY tarihinde ise Dark Net Crisis’in başlangıcına denk geliyor. 1 yıl süren bu gerilim döneminde uzak sektörlerden gelen Killik ırkı komutasındaki The Colony, Galactic Federation ve Chiss Ascendancy karşı karşıya gelmişti. Bu olay, sonrasında Swarm War’ın başlamasına sebebiyet vermişti.

Aslında oldukça karmaşık ve eğlenceli bir dönem var. Açıklamalara göre “bu döneme ait bazı tanıdık yüzlerin de” Episode VII içerisinde gözükeceği müjdelendi. J. J. Abrams’ın da resmi açıklamasına göre yeni film Star Wars’ın daha önce değinilmemiş konularına, ırklarına, gezegenlerine ışık tutacak.

Öyle ya da böyle bizim dünyamızda tarihler 18 Aralık 2015’i gösterdiğinde Star Wars’ın 7. filmi çıkmış olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Neden 4 Mayıs, Star Wars Günü Olarak Seçildi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.