Sinema Haberleri

Star Wars Episode VII’de Görmek İstediğimiz 10 Şey

star-wars-genel-tam-banner

Star Wars VII filmi, ilk açıklandığında gerek J.J. Abrams yönetmenliği yüzünden, gerekse Disney’in Lucas Film’i satın alması nedeniyle pek çok tepkiye neden oldu.

Belki de bu listede yazdığımız ve görmek istediğimiz 10 şeyi filme eklerse ortaya pek çok hayranı da memnun edebilecek bir film çıkacaktır. İşte görmek istediklerimiz;

Yeni Gezegenler

Tatooine ve Coruscant gezegenlerini artık oturduğumuz mahalle kadar iyi biliyor hale geldik. Hem orijinal seride hem de sonradan yapılan üçlemede bu gezegenleri bol bol gördük ancak yeni gezegenler, filme yenilik katacaktır. Böylelikle serinin geleceği için yeni bir konu ve hikaye zemini de hazırlanmış olur. Yaşamın olduğu, değişik ırkların olduğu bir gezegen güzel olur. Daha önce Hoth veya Endor gibi gezegenleri görmek iyi gelmişti.

Star Wars Savaş Araçları
Star Wars Savaş Araçları

Yeni Araçlar

X-Wingler, Tie Fighterlar, AT-ATler ve daha niceleri… Bu araçlar hep Star Wars hayranlarının unutamadığı araçlar oldular hep. Daha önce de bir sürü araç, uzay istasyonu, uzay gemileri gördük ama neden daha fazlası olmasın! Fütüristik ve teknolojik yeni araçlar, aynı zamanda yeni bir ürün pazarı da açacaktır. Böylece Disney, seyircilere yenilikler sunarken aynı zamanda oyuncak pazarına da yeni ürünler sokmuş olacaktır.

Güç

Güç olmadan hiç Star Wars olur mu? Olmaz! İlk filmde (4. film) Obi-Wan Kenobi, Güç’ten bahsederken hep Güç’ü ruhani bir oluşum olarak anlatıyordu ancak sonradan çekilen filmlerde Güç, iyice fiziksel bir şey gibi gösterilmeye başlandı. Ruhani ve içsel bir olgudan çok midi kloryan sayısına bağlı fiziksel bir olgu oldu. Umarız Güç, yeni filmde yeniden olması gereken ruhani anlamına geri kavuşur.

Star Wars Klasik AçılışKlasik Açılış

Her filmin başında klasik olmuş Star Wars Main Theme müziği ile yukarı doğru kayarak uzayda kaybolan açılış olmazsa olmaz! Eğer bunu değiştirirlerse cidden olay çıkar. John Williams’ın, Star Wars VII için müzik yapacağını biliyoruz ve umarız klasikleşmiş açılış müziği ve ekranı kullanılır.

Yeni Bir Tehdit

Altıncı filmde İmparator Palpatine’in ölmesi ile Sithler ağır bir darbe aldılar ancak Güç, kaybolan ve yok olan bir olgu değil. Güç devam ettiği sürece karanlık da dengeyi korumak için olacaktır. Bunları düşününce pek çok Star Wars hayranının da Sithler’i yeniden görmek istediğini hepimiz düşünebiliriz ve hiç de fena olmaz. Bunun yanında Ayrılıkçılar ve İmparatorluk benzeri yeni askeri güçleri veya tarafları da görebilirsek harika olur.  Ya da inandırıcı gelecek, belki geçmişe gönderme yapacak bir karşı güç de heyecan katabilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.