Sinema Haberleri

Spirited Away Tiyatro Oyununa Uyarlandı

Hayao Miyazaki‘nin unutulmaz animasyon filmlerinden Spirited Away sahneye taşınıyor. Chihiro‘nun fantastik macerasını anlatan yapım tiyatro oyunu oldu.

Royal Shakespeare Company‘nin fahri yönetmeni John Caird, Studio Ghibli efsaneleri arasında yer alan Spirited Away animasyon filmini tiyatroya uyarladı.

Oyunun yönetmenliğini de üstlenen Caird, “Sen to Chihiro‘nun ilk sahne uyarlaması üzerinde çalışırken kendimi çok heyecanlı ve ayrıcalıklı hissediyorum. Hayao Miyazaki‘yi dünya sinemasının önde gelen dahilerinden biri ve anime formunun şimdiye kadarki en büyük savunucusu olarak görüyorum. Miyazaki‘nin çalışmalarında, Sen to Chihiro dünyasına kadar uzanan en baskın temalara olan inancı paylaşıyorum; çevreyi önemsemek, doğaya saygı duymak, içimizdeki iyi ruhların gücüne olan inanç, genç kadınların ve erkeklerin dünyayı daha iyi hale getirmek için güçlenmesi. Toho Tiyatrosu‘ndaki arkadaşlarımla ilişkilerimizi derinleştirmek, Studio Ghibli ve Suzuki Toshio ile yeni bir işbirliğine girmek için sabırsızlanıyorum. Chihiro‘nun çift oyuncu kadrosu bana Knights’ Tale‘de işbirliği yaptığımız Kamishiraishi Mone ile yeniden çalışma şansı verecek. Son derece yetenekli, canlı ve hareketli genç oyuncu Hashimoto Kanna ile çalışmak da iyi bir fırsat. Sen to Chihiro için binlerce saat çalışmış olmalıyım ve binlerce saat daha harcamayı dört gözle bekliyorum.” dedi.

Tiyatro uyarlamasında Kanna Hashimoto ve Mone Kamishiraishi hikayenin başrolündeki Chihiro‘yu oynayacak. Spirited Away oyunu, Şubat – Mart 2022 tarihlerinde Tokyo‘daki Toho’s Imperial Theatre‘da sahnelenecek. Turneye de çıkarılacak oyun Nisan’da Osaka‘da, Mayıs’ta Fukuoka‘da, Haziran’da Sapporo‘da, Haziran ve Temmuz’da da Nagoya‘da izleyici karşısına çıkacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.