Sinema Haberleri

Spider-Man: No Way Home’un Hikayesinde Mephisto’yu Görecek Miyiz?

Spider-Man: No Way Home fragmanından aldığımız ipuçları bizi çizgi romanlarındaki Spider-Man ve Mephisto hikayesine benzer bir akış olacağını düşündürmüştü. Lakin, böyle olmayacak.

Spider-Man: No Way Home fragmanı öyle bir giriş yaptı ki, bir gün önce çok kötü bir çözünürlükle sızdırılmasına rağmen inanılmaz hızlı bir şekilde izlenme rekorları kırdı ve yalnızca 15 saatte Marvel’ın en çok izlenen fragmanlarından birisi haline geldi.

YouTube player

Fragmanda, önceki filmde Mysterio’nun Parker’ın gizli kimliğini çıkarmasının ardından Spidey, çözümü Dr. Strange‘de buluyor. İkili arasında geçen diyalog ise bir çok çizgi roman severin aklına hemen Spider-Man: One More Day‘i getirtti. Hikayede Peter’ın halası May ölüm döşeğindeyken Dr. Strange’e gidiyordu. Yardım edemeyen Strange’in ardından çareyi Mephisto‘da bulan Parker, aşkından vazgeçme şartıyla May halanın iyileşeceğine dair bir pazarlıkta kendisini buluyordu.

Fragmanda ise Dr. Strange, herkesin kimliğini unutması için bir büyü yapacağını ve bu yüzden Mary Jane de dolaylı olarak unutacağından aşkları bitecekti. bu iki hikayenin benzer yolda ilerlemesi kuşkusuz herkesin aklına Mephisto’yu getirmişti.

Ancak, şimdiye kadar sinematik evrenini o kadar iyi yoğuran bir Marvel var ki, bir çok paralel evrenden geleceğini gördüğümüz düşmanların yanına Mephisto’nun dahil olması, hikaye anlatımı olarak bütünlük sağlayamayacak gibi gözüküyor. Marvel, En başından beri bizlere bir çok hikayeyi kombinleyerek yalın ve etkili bir hikaye anlatımı sunuyor.

Olayların arkasında belki Mephisto olabilir fakat bizim bunu başka bir filmde göreceğimizi düşünüyorum. Çünkü filmde, bize anlatılacak bir çok olay, farklı evrenlerden ve eski Spider-Manler’in olduğu evrenlerden gelen kötüler var. Tobey ve Garfield’ın da filmde bulunacağına dair çok ciddi bir inanç ve iddalar var. Hatta, son bir set karesinde Miles Morales‘in bile filmde bulunacağına dair söylentiler aldı başını gitti.

Gerçek bir Spider-Man hayranı olarak beni hayatımın en çok beklentiye sokan filmini sabırsızlıkla beklesem de, beyaz perdede izleyene kadar olabildiğince filme dair az bilgi edinmek istiyorum. Lakin, günümüz dünyasında sizce bu mümkün mü? Ne yazık ki….

Peki ya siz, aşırı bebeksi suratlı Dr. Strange ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Olaylar nasıl gelişebilir?

Marvel, en iyi yaptığı, sağdan gösterip soldan vurma olayını bize tekrar tekrar yaşatacak mı?

Ya da biz bu ikonik görüntüyü filmde görecek miyiz? Kafamda deli sorular. Örümcek hislerim hiç bir şey bulamıyor..

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.