Sinema Haberleri

Sony’nin Marvel Sinematik Evreni’nin Adı Değişti: Merhaba “Sony’s Spider-Man Universe”

Venom ile başlayan, ve yayın hakları üzerine birçok farklılık ve değişime uğramış olan, “The Sony Pictures Universe of Marvel Characters” evreni, artık adını daha sade ve kafa karıştıran bir isme büründü.

Spider-Man‘ın haklarını bulunduran ve kendi film evrenini oluşturmaya çalışan Sony, artık çizgi romanlardaki Spidey düşmanlarını farklı bir isim ile sunmaya devam edecek.

Sabırsızlıkla beklediğimiz Morbius ve Venom : Let There Be Carnage yapımlarının da içinde bulunduğu markanın adı “Sony’s Spider-Man Universe” olarak değiştirildi.

Sony, Spider-Man’in haklarını 1990’lı yıllarda almış ve 2002-2007 arası ilk Spider-Man üçlemesini bize hediye etmişti. 2012 yılında ise bu kez The Amazing Spider-Man etiketiyke bambaşka bir Spider-Man görmüştük.

En nihayetinde, Spider-Man’i Tom Holland ile Marvel Sinematik Evreni’nin Captain America: Civil War filminde görünmesiyle iki yapım şirketi arasında bir uzlaşmaya şahit olmuştuk.

Şimdi Ne Olacak?

Halihazırda gelmekte olan bir Spider-Man: No Way Home filminin fragmanını geçtiğimiz günlerde izlediğimizde, hem The Amazing Spider-Man hem de Sam Raimi’nin üçlemesinden tanıdığımız düşmanları görmüştük. Tahminimce çizgi roman ve süper kahraman severlerin şu sıralar aklında ki tek soru, “Ne zaman bütün Örümcek-Adamlar’ı hep birlikte göreceğiz?”. Belki de bu isim değişikliği, çoklu evrenlere bağlı bir hamledir. Bir diğer yandan, Morbius fragmanında hem Tom Holland’ın filmindeki Vulture’ı görmüştük hem de duvarda ki Tobey Maguire’ın Spidey’sini duvarda bir resim olarak görmüştük.

Her şey iç içe giriyor, kafalarımız çok karıştı.

Bir an evvel bu tatlı merağın son bulması dileğiyle.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.