Sinema Haberleri

Sandman Filminin Yazarı Ekipten Ayrıldı

sandman-banner

Neil Gaiman‘ın başarılı çizgi romanı Sandman‘in sinemaya uyarlandığını duymayan kalmadı herhalde.

Aktör Joseph Gordon-Levitt‘in büyük çabaları sonucunda beyaz perdeye uyarlanmaya başlanan Sandman çizgi romanında sorunlar bitmiyor. Uzun süre proje rafta tozlandı, sonra yazar bulunamadı ve Jack Thorne senaryoyu yazacak dendi fakat sonradan usta korku yazarı Eric Heisserer bu işi üstlenmişti.

Senaryoyu hazırlayan ve uzun süredir bunun için uğraşan Eric Heisserer, projeden ayrıldığını açıkladı.

sandman-8bit-gif

Yaptığı açıklamada;

Neil Gaiman ile bu konu hakkında çok konuştuk ve Sandman’in tek bir film veya üçleme değil de bir HBO dizisi olması konusundaki düşüncemi pek çok kez dile getirdim. Tek bir film, Sandman’i anlatmak konusunda yetersiz kalacak. Sonrasında gittim ve ‘Yaptığım iş burada,’ fakat olması gerektiği gibi değildi. Bu işin televizyona gitmesi şart. Sonrasında devam etmeme kararı aldım.

Eric Heisserer’in gelmesi ile yaratıcı fikirlerde farklılık olacağını düşünerek projeden ayrılan Joseph Gordon-Levitt sonrasında Eric’in de ayrılması projede çatlaklar olduğunu gösteriyor.

Özellikle projeyi çocuğu gibi gören, hem yapımcılığını hem de yönetmenliğini yapacak olan Joseph Gordon Levitt’in ayrılmasına şaşırmıştık. Şimdi senaryosuz kalan film bakalım ne şekilde devam edecek.

sandman-fantezi-alt-tur

Açıkçası Eric Heisserer’in söylediklerine katılmamak mümkün değil. Mitolojiden ve insanlıktan bile daha yaşlı olan Ebediler’in anlatılması, bu kadar derin bir kurgunun izleyiciye verilmesi 120 dakikalık bir filmde olacak iş değil. Adam gibi dizi yapsınlar oturup sezonlarca tadına vara vara izleyelim.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Batman: The Long Halloween Hikayesi, 2 Bölümlük Animasyon Film Olacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.