Sinema Haberleri

Robert Englund, Bir Keresinde Freddy Krueger’dan Korktuğunu İtiraf Etti

A Nightmare on Elm Street filminin yıldızı Robert Englund, bir keresinde Freddy Krueger‘ın kendisini bile korkuttuğu açıklamasını yaptı.

Korku sinemasının klasiklerinden olan 1984’te Wes Craven tarafından yazılıp yönetilen ilk film A Nightmare on Elm Street (Elm Sokağında Kabus) ile başlayan seri sinemaya damga vurdu. Robert Englund ise öfkeli ebeveynler tarafından yakılarak öldürülen ve yıllar sonra çocuklarına musallat olmak üzere geri dönen çocuk katili Freddy Krueger rolünü oynadı.

Freddy Krueger

People, kısa süre önce Hollywood Dreams and Nightmares: The Robert Englund Story (Hollywood Rüyaları ve Kabusları: Robert Englund’ın Hikayesi) adlı yeni belgeselin gösterime girmesi şerefine oyuncuyla söyleşi yaptı.

76 yaşındaki oyuncuya, Freddy hakkında hiç kabus görüp görmediği soruldu. Englund, “Hayır” dedi ama 1984 yapımı ilk filmi çekerken başına gelen kabus gibi bir anıyı paylaştı.

Makyaj sırasında uyuyakaldığını anlatan Amerikalı oyuncu, uyandığında aynada kendisini görünce bir anlık dehşete düştüğünü söyledi.

Bu anın zaman zaman geceleri aklına geldiğini anlatan aktör, şöyle dedi:

İlk filmi çekiyorduk, saat sabaha karşı 4 gibiydi. Yan dönüp makyajı mahvetmek istemedim. Bu yüzden başımın altına küçük bir havlu koydum, Freddy’nin kazağını, botlarını ve pantolonunu giydim. Karavanın ışıklarını kısmıştım. Yönetmen yardımcısı kapıya vurdu, ‘Bay Englund, Bay Englund, Heather’la birlikte sahneyi çekmeye başlayacağız’ dedi. Makyajlı olduğumu unutmuştum. İlk uyandığınızda yarı bilinçli olduğunuz o andaydım, biraz kafam karışmıştı. Aynada kendimi gördüm ve irkildim. Şu anda sizinle konuşurken o anı tamamen gözümde canlandırabiliyorum.

Henüz tam olarak uyanık olmadığını ve yarı bilinçli olarak aynaya baktığında karşılaştığı manzara yüzünden dehşete düştüğünü anlatan Englund, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bunu bir deneyim olarak kabul ediyorum, bir kabus değil ama bazen geceleri aklıma geliyor. Yani Freddy’nin kâbusuna bu kadar yakınım.

Freddy’nin kendisini canlandıran kişiyi bile korkuttuğu düşünülürse, Elm Sokağında Kabus’un böyle bir fenomen haline gelmesi son derece mantıklı.

1,1 milyon dolarlık bütçeli film, Kasım 1984’te gösterime girdiğinde gişede 57 milyon dolar kazanmıştı.

Kaynak: ScreenRant, Independent Türkçe

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.