Sinema Haberleri

Ridley Scott’ın Merlin Destanı’ndan Detaylar Gelmeye Başladı

Disney projesi “Merlin Saga” filminin resmi olarak başına geçen ünlü yönetmen Ridley Scott, çekimlere 2019 sonbaharında başlıyor. HN Entertainment’ta yer alan haber, filmin adı, ana karakterleri ve çekim tarihi hakkında bilgiler içeriyor.

Kral Arthur’un akıl hocası efsanevi Büyücü Merlin haline gelecek gencin hikayesini, T.A. Barron’ın kült roman serisinden beyazperdeye getirmeye hazırlanan Scott’ın ekibinde Lord of The Rings ve Hobbit üçlemelerinin Oscarlı senaristi Philippa Boyens bulunuyor.

“Merlin Saga” olarak anılan yapımın adının Merlin: Lost Years (Merlin: Kayıp Yıllar) olarak değiştiği de gelen bilgiler arasında… Sonbaharda çekimlere geçilmesi planlanan bu Orta Çağ efsanesinde yer alacak karakterler ise şöyle sıralanıyor:

Emrys (Erkek 12-15 yaşlarında): Kafkas. Efsanevi büyücü Merlin olacak çocuk. Zeki, duygulları karışık. Vahşi ruh haline eğilimli. Bazen sakin, kontrollü, heyecanlı ve düşünceli.

Branwen (Kadın 30-40 yaşlarında): Kafkas. Emrys’in annesi.

Rhiannon (Kadın 12-20 yaşlarında): Her tür etnik kökenden olabilir. İçinde yaşadığı ormanı öldürmeye başlayan korkunç ışıltının önlenmesi için Emrys’ten yardım istiyor.

Shim (Erkek 20-40 yaşlarında): Her tür etnik kökenden olabilir. Cüce boylu bir dev. emrys’in arkadaşı.

Rhita Gawr (Kadın 30-50 yaşlarında): Her tür etnik kökenden olabilir. Dünyaya gelmeden önce Fincayra’yı kontrol etmek isteyen şeytani ruh. Emrys’in düşmanı, filmin kötü katakteri.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ms. Marvel Çekimleri Tamamlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.