Resident Evil: Welcome to Raccoon City Fragmanı Derinden Sarsmaya Geldi

Resident Evil: Welcome to Raccoon City yönetmeni Johannes Roberts, oyunlardan ve senaryolardan nasıl ilham aldığını açıkladı.

Efsane korku serisi Resident Evil, tekrardan beyaz perdeye çıkışına hazırlanıyor. Resident Evil: Welcome to Raccoon City, ilk fragmanını paylaştı. Filmde, her şeyin başladığı 1998 yılına geri dönüyoruz. Johannes Roberts’in yazıp yönettiği Resident Evil: Welcome to Raccoon City’de Hannan John-Kamen, oyunlardan aşina olduğumuz Jill Valentine’a hayat veriyor. Kaya Scodelarioi Claire, Robbie Amell ise Chris Redfield olarak karşımıza gelecek.

Aynı adı taşıyan bir çok yapımı gerek film, gerekse oyun olarak çokça gördük. Ethan Winters’ın hikayesini odak alan Resident Evil 8: Village, farklı karakter hikayesi anlatımı ile akıllarda yer edinmişti. Hideo Kojima’nın yaratıcısı olduğu seri kaldığı yerden devam ediyor.

Netflix’te animasyon olarak Resident Evil adını taşıyan yapım, izleyiciler tarafından pek beğenilmemiş olsa da, Resident Evil: Welcome to Raccoon City, izleyiciler ve serinin sevenleri tarafından oldukça heyecanla bekleniyor.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City yurt dışında 24 Kasım’da, Türkiye’de ise 3 Aralık’ta vizyona girecek.