Sinema Haberleri

Paul Feig’e Göre Ghostbusters’ın Tutmama Sebebi Anti-Hillary Clinton Tutumuymuş

Ruhunu aynen yansıttığı iddia edilen, 2016’nın en garabet filmlerinden biri olan Ghostbusters’ın yönetmeni Paul Feig, filmin neden tutmadığını açıkladı.

Ghostbusters’ın yeni bir kadro ve yönetmen ile birlikte sinemaya 2016 yılında aktarılmıştı. Film çıktığında eleştiri yağmuruna tutulmuştu. FRPNET olarak biz de filmi hiç beğenmemiştik. Zayıf senaryo, kötü oyunculuklar, zoraki espriler derken filmin neresinden tutsak elimizde kalmıştı.

Filmin yönetmeni Paul Feig, Ghostbusters’ın çıktığı dönemlerde agresif tutumuyla da göz önünde bulunmuştu. Filmi kötü yönde eleştirenlere karşı “kadın düşmanı” şeklinde tavır bile koymuştu. Başrol oyuncuları kadınlardan oluştuğu için kötü bir film olduğunu düşünmemiştik sevgili Feig, ama olsun.

Nedendir bilinmez bu dört yıllık sessizliğin ardından Paul Feig bir açıklamada daha bulunma gereği görmüş. The Jess Cagle Show programına katılan Feig, filmin tutmamasının en büyük nedeni olarak o dönemdeki Anti-Hillary Clinton görüşünün ağır basmasını öne sürdü.

Feig şu açıklamada bulundu,

Birçok önemli yazar, araştırmacı ya da sosyoloji uzmanı 2016 yılı ve anti-Hillary hareketi bağlantısı hakkında hakkında bir kitap yazmalı. O yıl herkesin suyunun kaynadığı bir dönemdi. Afrikalı-Amerikalı bir başkanın 8 yıl yönetimde kalmasından mı kaynaklıydı bilmiyorum fakat herkes patlamaya hazırdı. 2014 ya da 2015 zamanlarında bunu duyurduğumda herkes bize saldırdı. Kadınların normalde bulunmadıkları pozisyonlar için savaşmaları ya da güçlü konumda olmalarına karşı olan çılgın bir grup vardı. Çok, çok çirkin bir yıldı.

Film kötüydü ama bu açıklama filmden de beter sanırım. Filmin prodüksiyon başarısızlığı ve performans yetersizliği gibi apaçık ortada görünen sebepler yerine, tutmamasının sebebini politik bir nedene bağlamak fazlasıyla yersiz.

Üzerine paragraflarca yorum yazılabilir ama değerlendirmeyi yine siz sevgili FRPNET okurlarına bırakıyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Peter Weller, Neill Blomkamp'in Robocop Returns Filminde Rol Alacak mı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.