Sinema Haberleri

Paramount, Star Trek Filmi İçin Senaristini Buldu

Yeni Star Trek filmini yazması için Paramount‘un çok uzağa bakmaması gerekiyormuş. Discovery dizisinde de yer alan Kalinda Vazquez, yeni Star Trek filminin senaryosunu hazırlayacak kişi.

Geçen yılın ortalarında Star Trek serisi hakkında yeni bilgiler açığa çıkmıştı. Ancak pandeminin sinema sektörünü etkilemesi, markanın sinema macerasının da gecikmesine neden olmuştu.

Son olarak 2016 yılında Beyond filmiyle Star Trek’i beyaz perdede izlemiştik. O zamandan beri marka sırtını dizilere dayamış durumda. Tartışmalara sebep olsa da Discovery dizisi oldukça iyi bir şekilde ilerliyor. Ayrıca Picard dizisi beklenilenden daha iyi yorumlar aldı. Keza, Lower Decks çizgi dizisinin de Star Trek’e yeni bir soluk getirdiğini kabul etmek lazım.

Öte yandan beyaz perde kısmında yaprak kıpırdamıyor. Ortada üç tane Star Trek filmi var fakat hiçbirinde ilerleme kaydedilemedi. J. J. Abrams, ana seriyi ileriye götürecek yönetmen. Ayrıca Noah Hawley‘in çekeceği ve farklı bir mürettebatla anlatılacak Star Trek filmi var. İptal edildiği söylenen Quentin Tarantino uyarlamasını da unutmamak gerekiyor.

Yeni Star Trek Filminin Senaristi Kalinda Vazquez Kimdir?

Star Trek’in yayın haklarına sahip olan Paramount Pictures, pandemiden en çok etkilenen firmalardan biri oldu. Kendi dijital platformunu yayınlayarak kötü gidişata bir dur demek istediler. Öte yandan beyaz perde için de hazırlıklarını devam ettiriyorlar.

Ellerindeki Star Trek gibi büyük bir markayı atıl olarak bırakmaktan pek memnun değiller. Bu yüzden Star Trek filmleri başına Emma Watts getirildi. Watts, elindeki üç büyük film projesini uygun hale getirip yapım sürecine sokmaya çalışıyor.

Bütün bunlara ek olarak yeni çekilen Star Trek filmlerindeki kadronun imza fiyatları da bir hayli artmış durumda. Paramount, bütçesel olarak Chris Pine, Chris Hemsworth, Zoe Saldana, Simon Pegg, Karl Urban gibi büyük oyuncuların hepsine bütçe sağlayamayacağını düşünüyor olmalı. Bu aşamada Noah Hawley’in tamamen yepyeni oyunculardan oluşacak filmine sıcak baktığı düşünülürken, Paramount bizi ters köşeye yatırdı.

Prison Break, Fear the Walking Dead, Once Upon a Time ve son olarak Star Trek: Discovery dizilerinde çalışmış Kalinda Vazquez ile anlaşma sağlandı. Deadline‘da yer alan haabere göre Vazquez, J. J. Abrams’ın yöneteceği filmin senaryosunu hazırlayacak. Çalışmalara da şimdiden başladığı belirtilmekte.

Kahve Ismarla

Yazarlarımıza bir kahve ısmarlayarak kaliteli içeriklerimizi tatlandırabilirsiniz.

Sinemadaki beş yıllık Star Trek boşluğu nasıl doldurulacak merakla bekliyoruz. Dizileriyle başarılı bir iş çıkartan marka, tekrar beyaz perdede aradığını bulabilecek mi?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Matt Reeves, Batman Filmi Hakkında Konuştu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.