Sinema Haberleri

Nine Inch Nails, Pixar İçin Şarkı Besteleyecek

Endüstriyel Metal müzik türünün öncü gruplarından Nine Inch Nails, Pixar’ın yeni filmi Souls için yeni şarkı besteleyecek.

D23 Fuarı, Disney’in önümüzdeki yıllarda yapacaklarına dair yaptığı tanıtımlarla doldu taştı. Yeni Marvel filmleri, Disney+ hakkında ilk ipuçları derken bazı ufak tefek duyuruları gözden kaçırdık.

Bu tanıtımlardan biri de Pixar’ın yeni animasyon çalışması Souls için yapıldı. Müzik temelli bir animasyon olan Souls, orta yaşlarında olan bir müzik öğretmenine odaklanacakmış. Bu karakter Jamie Foxx tarafından hayat bulacak. İsmini bilmediğimiz bu yeni karakterimiz, New York’taki çok ünlü bir jazz kulübü olan The Blue Note’ta bir kereliğine bile olsa sahne almak istiyor. Tahmin edeceğiniz üzere bu yolculuğunda ona birçok farklı karakter de yardımcı olacak.

Pixar, genellikle böyle filmler için daha önceden çalıştığı isimlerle yola devam etmeyi sever. Özellikle Randy Newman ismine aşinaysanız, ne kadar sıcak şarkılar yazdıklarını da biliyorsunuzdur.

Pixar bu sefer farklı bir yol tercih ederek Nine Inch Nails ile bir anlaşmaya varmış. Souls için grubun kurucu üyesi Trent Reznor ve Atticus Ross ile beraber çalışacaklar.

Atticus Ross ve Trent Reznor

Bu isimler daha öncesinde The Social Network, Gone Girl ve Bird Box gibi filmlere besteler hazırladı. Hatta Trent Reznor, The Social Network için hazırladığı besteyle Oscar heykelciği bile kazandı.

Benim de çok sevdiğim Nine Inch Nails ortaya nasıl bir çalışma koyacak merak ettim doğrusu. Beklentim metal tınıları yerine, daha farklı bir çalışma koyacakları yönünde.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.