Sinema Haberleri

Netflix Roald Dahl’ın Şeker Henry Öyküsünü Filmleştiriyor

Çarli’nin Çikolata Fabrikası’nın yazarı Roald Dahl’ın Şeker Henry hikayesi Netflix ile film oluyor. Filmin yönetmeni 7 Oscar adaylığı bulunan Wes Anderson olacak. Oyunculardan açıklanan ilk isim ise Benedict Cumberbatch oldu.

Eylül ayının sonunda Netflix’in Roald Dahl Story Company’i satın aldığı haberini vermiştik. Netflix başrolünde Timothée Chalamet ile Willy Wonka’nın geçmişini anlatan bir yapıma başlamıştı. Hatta Chalamet’yi kostümüyle de görüp beğenmiştik. Ancak onun dışında Netflix’ten Roald Dahl cephesinde bir gelişme duymamıştık.

Netflix bir sonraki Dahl uyarlaması için Şeker Henry’nin İnanılmaz Öyküsü‘nü seçmiş. Can Yayınları‘nın Türkçeye çevirdiği eser, yazarın diğer kitaplarına göre daha yetişkin bir kitleye hitap ediyor. Normalde kitabın içinde Şeker Henry dahil olmak üzere 7 öykü yer alıyor. Fakat bizim tahminimiz Wes Anderson’ın yalnızca Şeker Henry adlı öykünün uyarlamasını yapacağı yönünde.

Bu hikaye Şeker’in gözleri olmadığı halde görebilen bir karakterin yaşadıklarına dair medikal bir rapor okumasıyla başlıyor. Kumara ve dolandırıcılığa yatkın bir karakter olan Şeker, bu raporda geçen kişinin yeteneğini nasıl kazandığını da öğreniyor. Onunla aynı ritüelleri gerçekleştirerek kendisi de bu yeteneği kazanıyor. Tabii ki yeteneğini de yine hilebazlık için kullanmaya çalışıyor.

Filmde Benedict Cumberbatch rol alacak. Ancak hangi rolü oynayacağını henüz bilmiyoruz.

Wes Anderson Dahl’a uzak bir isim değil. Yönetmenin en ünlü filmlerinden biri yazarın Fantastic Mr. Fox adlı çocuk romanından uyarlanmıştı. Can Yayınları o kitabı da Yaman Tilki adıyla dilimize kazandırdı. Anderson’ın son dönemlerdeki en ünlü filmi ise yıldız isimlerle dolu ve olumlu yorumlar alan The French Dispatch filmiydi. O filmde de genç Wonkayı canlandıran Timothée Chalamet ile birlikte çalışmışlardı.

Güncelleme

Biz haberimizi yayınladıktan birkaç saat sonra dizinin oyuncu kadrosu genişledi. Dev Patel, Ralph Fiennes ve Ben Kingsley de Wes Anderson’ın filmine dahil olmayı kabul etti. Aynı zamanda projenin yalnızca Şeker Henry’nin hikayesini değil, kitaptaki tüm hikayelerini uyarlamayı hedeflediğini öğrendik. Benedict Cumberbatch ise hem Şeker Henry’i hem de diğer tüm hikayelerde başka karakterleri canlandıracakmış.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Telltale Games Oyun Dünyasına Veda Ediyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.