Sinema Haberleri

N.K. Jemisin, Broken Earth Üçlemesini Sinemaya Uyarlıyor

Yazar N.K. Jemisin, ödüllü üçlemesi Broken Earth‘ün (Kırık Diyar) film senaryosunu kaleme almak için TriStar Pictures ile anlaştı.

TNT‘nin 2017 yılında, tam da Broken Earth üçlemesinin son kitabının yayınlandığı günün ertesinde, Jemisin’in kitap serisini bir televizyon dizisi olarak uyarlamak üzere haklarını aldığı haberleri çıkmıştı. Ancak o tarihten beri projeden ses seda gelmedi. Bu kez TriStar Pictures, seriyi beyaz perdeye taşımak için harekete geçen firma oldu.

TriStar’ın el sıkıştığı yazar N.K. Jemesin, sosyal medyadan paylaştığı mesajla, Broken Earth üçlemesini filme kendisinin uyarlayacağını duyurdu. Jemisin’in Hugo Ödülü‘nü 3 yıl üst üste kazanan ilk kişi olarak tarihe geçmesini sağlayan Broken Earth üçlemesi; periyodik iklim felaketlerine göğüs geren bir dünyanın tek kıtasında geçiyor. Yazarın bu muazzam hikayeyi tek bir filmde mi anlatacağı yoksa üçleme film olarak mı karşımıza getireceği hakkında henüz bir bilgimiz yok.

Diğer yandan Jemesin’in Inheritance (Miras) üçlemesinin de Will ve Jada Pinkett Smith tarafından televizyon dizisi olarak geliştirildiğini hatırlatalım.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Books of Blood Filminin Yayın Tarihi Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.