Sinema Haberleri

Michael D. Jordan, HBO Max İçin Kendi Superman Projesini Geliştiriyor

Warner Bros. ve J.J. Abrams‘ın yeni bir Superman filmi üzerinde çalıştığını öğrenmiştik. Ta-Nehisi Coates‘in yazacağı film Çelik Adam‘ın siyah versiyonuna odaklanacaktı. Michael B. Jordan ve yapım firması Outlier Society‘nin de ayrı bir Superman projesi geliştirdiği ortaya çıktı.

Collider tarafından yayınlanan bilgilere göre; Michael B. Jordan, HBO Max ile bir Superman filmi için anlaştı. Senaryo yazımına başlanan bu Superman filminde, karakterin Val-Zod‘un enkarnasyonunu göreceğiz.

Sınırlı bir seri olarak geliştirileceği de ifade edilen ayrı Superman projesinde yapımcı olarak görev üstlenen Jordan‘ın başrolde de yer almayı düşündüğü belirtiliyor. Black Girls Nerds‘ten Jamie Broadnax‘in yakın kaynaklara dayandığı habere göre; Jordan‘ın kendi Superman projesini geliştirme sebebi, sadece Val-Zod hikayesine odaklanan bir Siyah Superman ile ilgilenmesi oldu.

DC‘nin ilginç karakterlerinden biri olan Val-Zod, ailesi Krypton mahkemesi tarafından idam edildikten sonra, kimsesiz Kara Zor-El ile arkadaş olur.

Krypton’un yıkımından birkaç dakika önce Val, Kara, Kal-El ve başka bir çocuk Jor-El ve Lara sayesinde gezegenlerinin yıkımından kaçmayı ve hayatta kalmayı başarır. Val seyahati boyunca, ebeveynlerinin kapsülüne kaydettiği bilgilerle eğitildi ve ona şiddetin sorunların üstesinden gelmenin en aptalca yolu olduğu öğretildi. Bu da onu pasifist biri olmaya yönlendirdi. Dünya’ya düştüğünde, kendisini dış dünyadan “korumak” için sığınma teklif eden Terry Sloan tarafından bulundu ve toplumdan uzak yetişti.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Superman ve The Goonies Filmlerinin Yönetmeni Richard Donner Hayatını Kaybetti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.