Sinema Haberleri

MGM, Stephen King’in “The Dark Half” Romanını Sinemaya Uyarlayacak

Stephen King‘in çok satan romanlarından “The Dark Half” beyazperdeye geliyor. MGM, korku yapımı için yönetmen Alex Ross Perry ile anlaştı.

Deadline, “Her Smell” filminin yazarı ve yönetmeni Alex Ross Perry‘nin, Stephen King‘in 1989 basımı “The Dark Half” romanını sinemaya uyarlayacağını yazdı. MGM ile el sıkışan Perry, filmin hem senaryosunu yazacak hem de yönetmen koltuğuna oturacak. Richard Bachman takma adıyla roman yazdığı ortaya çıkınca “The Dark Half”ı yazan Stephen King‘in eseri daha önce de sinemaya uyarlanmıştı. 1993 yapımı filmi George A. Romero yönetirken, Timothy Hutton hem Thad Baeumont‘u hem de George Stark‘ı canlandırmıştı. Tüyler ürperten hikayeyi yeniden sinema izleyicisinin karşısına getirecek olan Alex Ross Perry‘nin bu rol için kimi seçeceği merak ediliyor.

Türkçeye “Hayatı Emen Karanlık” adıyla çevrilen The Dark Half‘ın konusunu da hatırlayalım: “Thad Beaumont yıllarca George Stark takma adını kullanarak romanlar yazmış, bu adla ün ve para kazanmış, kitapları “çoksatanlar” arasında yer almıştı. Fakat bir gün bu takma adın ifşa edilmesi tehlikesiyle karşı karşıya kalınca,yıllardır yapmak istediği şeyi yapıp gerçeği kamuoyuna açıklama kararı aldı ve popüler bir dergiye verdiği röportajla birlikte Stark’ın cenaze törenini düzenledi. Artık George Stark yoktu. Thad bir daha bu isimle kitap yazmayacaktı. Ne var ki, Stark’ın “öldürülmesinde” katkısı olan kişiler birer birer cinayete kurban gitmeye başlayınca bunun o kadar da kolay olmayacağı ortaya çıktı. Thad Beaumont’un hayatında bir şeyler fena halde ters gitmeye başlamış, kâbuslar geri dönmüştü.”

İlginizi Çekebilir  Space Invaders Oyunu Film Oluyor

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.