Sinema Haberleri

Metro Goldwyn Mayer, Arşiviyle Birlikte Satışa Çıkarıldı

Dünyanın en köklü ve en büyük film stüdyolarından olan Metro Goldwyn Mayer Stüdyoları iflasını verdi. Şirketin arşivi satışa çıkarıldı.

1924’ten bu yana aralarında James Bond başta olmak üzere Hollywood’da pek çok yapımı hayata geçiren Metro Goldwyn Mayer Stüdyoları iflasını açıkladı. Şirketin kütüphanesinde 4 bin film ve toplamda 17 bin saatlik televizyon projesi bulunuyor.

Şirketin Değeri 5.5 Milyar Dolar

The Wall Street Journal’ın haberine göre,şirketin tüm film arşivi ve dizi içerikleri stüdyoyla birlikte satışa çıkarıldı. Şirketin piyasa değerinin 5.5 milyar dolar olduğu iddia edilse de stüdyonun satın alınıp alınmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Aralarında 4 bin film ve toplamda 17 bin saatlik TV projesi bulunan MGM’nin kütüphanesinde Gone with the Wind‘den The Hobbit serisine; The Wizard of Oz‘dan Ben Hur‘a kadar birçok kült yapım yer alıyor. Üçüncüsü çekilecek olan Creed‘in de MGM’nin iflasıyla birlikte farklı bir stüdyo altında geliştirileceği düşünülüyor.

Son dönemde çokça konuşulan The Handmaid’s Tale ve Vikings dizilerinin de yapımcısı olan, 12 tanesi En İyi Film olmak üzere toplam 177 Oscar Ödülü bulunan stüdyonun akıbetinin ne olacağını göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Wonder Woman Filminin Çekimleri Kasım'da Başlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.