Sinema Haberleri

Marvel’ın Sevilen Karakteri Gambit’in Filmi Geliyor!

gambit-banner

Evet, en çok sevilen X-Men karakterlerinden biri olan Gambit’in ayrı bir filmi çıkıyor!

The Wolverine filminin elde ettiği büyük başarıdan ve önümüzdeki aylarda çıkacak olan X-Men: Days of Future Past filminden sonra X-Men’in film hayatının ne olacağı belirsizdi.

İlgili Makaleler

Yapımcılar Days of Future Past filminden sonra gene X-Men üyelerinden oluşan bir yan grup olan X-Force’un filmini yapmayı planlamaktaydı ancak izleyicilerin yoğun isteği üzerine yapımcılar Gambit’in filmini yapmaya odaklanmış bulunuyorlar.

Channing TatumÖzellikle son zamanlarda başarılı oyuncu Channing Tatum ile Gambit rolü için görüşmeler yapıldığı saklanan bir gerçek değil. Çıkan haberler üzerine Channing Tatum’da bir açıklama yaptı:

“Gerçekten Gambit’i oynamak isterim. Ben de onun gibi New Orleanslı’yım (Fransız kökenli vatandaşların yoğunlukla yaşadığı bir şehir). Ben de Gambit gibi Fransız aksanı ile konuşmayı seviyorum. X-Men Origins: Wolverine filminde Gambit’i oynayan Taylor Kitsch’e lafım yok, gerçekten oyunculuğunu çok beğenmiştim ama ben hep Gambit gibi insanların olduğu bir yerde büyüdüm. Gambit kadın avlayan, sigara ve alkol içen karizmatik bir hırsızdı ve bende bu yüzden onu favori karakterlerim arasında gösterebilirim.”

Gambit karakteri ilk ortaya çıktığında fanlar tarafından oldukça olumlu eleştiriler alsa da filmde çok kısa gözükmesi ve diğer filmlerde gösterilmemesi epey eleştiriye sebep olmuştu. Ki bende tam bir Gambit fanıyım söylemeden geçemeyeceğim.

Gambit karakterinden kısaca bahsetmedeyim:

wolverine_gambit_marvel_comics_desktop_1280x1024_wallpaper-294225Gambit’in doğuştan sahip olduğu ve pek çok kadının çekici bulduğu özelliği kırmızı gözleridir. Ki bu da ileride ortaya çıkacak mutant güçlerini müjdeleyen bir artçıdır adeta. Doğumundan hemen sonra sokağa terkedilir. Şehirde ve Kuzey Amerika’da son derece etkin olan Hırsızlar Loncası tarafından alınır ve yetiştirilir. Harika bir hırsız ve dövüşçü haline gelir ve güçleri de ortaya çıkar. Kendisi durmakta olan cisimlerin enerjisini, yani potansiyel enerjilerini kinetik enerjiye dönüştürebilme yeteneğine sahiptir. Bu şekilde dokunduğu nesnelerin moleküllerini hızla hareketlendirerek onları şarj eder ve kısa sürede güçlü bir şekilde patlatır. Ne kadar uzun süre şarj ederse o kadar güçlü bir patlama olur. Düşmanlarına fırlatacağı nesneleri her zaman her yerde bulamayacağı için ceplerinde sürekli deste deste iskambil kağıdı taşımaktadır. Kartları şarj edip patlatmasıyla meşhurdur. Filmden de hatırlayacaksınızdır. Kendi vücudundaki kinetik enerjiyi de kontrol edebildiğinden normal bir insana göre 3-4 kat daha çevik ve hızlıdır. Bu yüzden yakın dövüş ve sopayla dövüşmek konusunda ustadır.

Gambit’in son derece yakışıklı ve karizmatik olmasının altında aslında yine güçleri yatmaktadır. Karşısındaki kişinin beyin moleküllerini de deyim yerindeyse “şarj” ederek onları küçük çapta hipnotize ederek söylediği her şeyin doğru olduğuna inandırabilir. Aynı şeyi kendi beynine yaparak telepatik saldırılara karşı beynini koruyabilir.

Tekrar söylemekte fayda var. Böyle bir filmin çıkacağı kesin değil ancak bunun dışında akıllarında başka film de yok. Umarım Gambit’i beyazperdede görürüz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.