Sinema Haberleri

Mark Hamill’ın Karanlık Tarafa Geçme İsteğini George Lucas Engellemiş

Star Wars serisinin unutulmaz oyuncularından Mark Hamill‘ın, Luke Skywalker karakteriyle ilgili değişik fikirleri yıllar sonra ortaya çıktı. Hamill, George Lucas tarafından reddedilen fikrini Entertainment Weekly‘ye açıkladı.

“Return of the Jedi” filminin çekimleri sırasında, canlandırdığı Luke Skywalker karakterinin daha karanlık bir yol seçmesini, daha doğrusu “Gücün Karanlık Tarafına” geçmesini istediğini söyleyen Mark Hamill, “Revenge of the Jedi çekilirken George‘a şikayette bulunduğumu hatırlıyorum. ‘Bu çok öngörülebilir’ demiştim ve o da bana ‘Unutma Mark. Bu yapımlar çocuklar için’ diye cevap verdi. George‘un orijinal amacı filmleri çocuklar için yapmaktı. Ergenler ve gençlere… Biz yetişkin hassasiyetlerimizi ortaya koyuyorduk ve hatalı olduğumuz nokta buydu” dedi.

George Lucas‘ın, “Her peri masalı mutlu biter” düşüncesinde olduğunu ve ona hak verdiğini belirten Mark Hamill, Luke ile ilgili düşüncelerinin sebebini de şöyle açıkladı: “Kötüye dönüştüğümü düşünüyordum çünkü tamamen siyah giyiniyordum. Sonuncu filmde karanlık tarafa gideceğimi düşünmüştüm ve elbette kendinizi kurtarmak zorundasınız. Ama sonuçta her aktör karakterinin şeytani ikizini oynamak ister.”

İlginizi Çekebilir  "Matrix Yeniden Çekilmemeli, Çekilemez de..."

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.