Sinema Haberleri

Mad Max: Fury Road’un Immortan Joe’su Hugh Keays-Byrne Yaşamını Yitirdi

Mad Max ve Mad Max: Fury Road filmlerindeki Toecutter ve Immortan Joe rolleriyle akıllarımıza kazınan oyuncu Hugh Keays-Byrne, 73 yaşında hayatını kaybetti.

1947 yılında İngiltere‘de doğan Hugh Keays-Byrne, 1968 ile 1972 yılları arasında Royal Sheakespeare Company‘de sahne aldı. Kıyamet sonrası popüler kültürünün ikonik yapımları arasında yer alan Mad Max serisindeki rolleriyle tanınan Keays-Byrne, The Chain Reaction (1980), Lorca and the Outlaws (1984), The Blood of Heroes (1989) ve Farscape (2001) gibi yapımlarda da roller üstlendi. Aktörün, George Miller’ın DC filmi Justice League: Mortal‘da Martian Manhunter‘ı oynaması söz konusuydu ancak proje 2007-2008 yıllarında yazarların eylemi sonrasında rafa kaldırıldı.

Hugh Keays-Byrne‘in vefatını, aktörün ilk yönetmenlik denemesi olan The Man from Hong Kong filminde birlikte çalıştığı yönetmen Brian Trenchard-Smith, Facebook’tan yayınladığı mesajla doğruladı. Keays-Byrne ile fotoğrafını paylaşan Trenchard-Smith, “Hugh’un cömert bir kalbi vardı, muhtaç insanlara yardım eli uzatır ya da evsiz bir gence kalacak bir yer önerirdi. Bu konular moda olmadan çok önce sosyal adaleti ve çevreyi korumayı önemsiyordu. Hayatını insanlığın birliği duygusuyla yaşadı. Onun örnek biri oluşunu ve dostluğunu özleyeceğiz.” dedi.

Twitter‘dan Keays-Byrne’i anan film yapımcısı Ted Geoghegan ise şu mesajı paylaştı: “Avustralya sinemasının isimsiz kahramanı Hugh Keays-Byrne 73 yaşında hayatını kaybetti. 1979 yapımı Mad Max’te Toecutter ve 2015 yapımı Mad Max: Fury Road’da Immortan Joe’yu canlandırdığı için minnettarım. Bütün eğlence için teşekkür ederim bayım.”

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.