Sinema Haberleri

Laika’nın Wildwood Uyarlamasının Yönetmeni Travis Knight

Stop-motion animasyonlarının kalitesi ile ünlü Laika Studios‘un sıradaki projesi Colin Meloy‘un Wildwood (Vahşi Orman) kitabının bir uyarlaması olacak. Animasyonun ilk görseli bizi şimdiden büyüledi bile.

Wildwood’un yönetmeni Laika Studios’un da CEO’su olan Travis Knight. Knight, Bumblebee‘nin yönetmenliğini yapmış ve Tom Holland’ın oynayacağı Uncharted filmi için de teklif almıştı. Kendisi aynı zamanda Laika’nın en ünlü animasyonlarından olan ve Neil Gaiman‘ın aynı isimli kitabından uyarlanan Coraline animasyonunun da yönetmeni. Fakat Oscar adaylığını ismini daha az duyurmuş olan Kubo and the Two Strings animasyonu ile kazanmıştı.

Wildwood animasyonu için paylaşılan konu özeti şu şekilde:

Portland’ın şehir sınırlarının ötesinde Wildwood diyarı vardır. Oraya gitmemen gerekir. Hatta varlığından bile haberdar olmamalısın. Fakat Prue McKeel bu büyülü harikalar diyarına adım atmak üzere. Çünkü minik kardeşi Mac bir grup karga tarafından kaçırıldı ve ormanın derinliklerine götürüldü. Bu yüzden o ve bahtsız sınıf arkadaşı Curtis, Mac’i geri almalılar. Prue peri masalları için çok büyümüş olduğunu düşünüyordu, ancak kendisini bir masalın tam ortasında buldu. Hem de bu masalda serseri haydutlar, karanlık niyetleri olan güçlü kimseler ve konuşabilen garip hayvanlar var.

Colin Meloy kitap yazarlığının yanı sıra şarkı sözü de yazıyor. Zaten kendisi The Decemberist grubunun da vokalisti. Carson Ellis‘in resimlerini çizdiği çocuk kitabı Wildwood, dilimize Pegasus Yayınları tarafından Vahşi Orman adıyla kazandırıldı.

Laika, animasyonlar konusunda başarılı bir stüdyo olduğunu her yeni filmi ile kanıtlıyor. Vahşi Orman’ın görselleri de bizi şimdiden heyecanlandırmaya yetiyor. Siz Wildwood hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.