Sinema Haberleri

Labyrinth 2 Filmi Hakkında Yeni Gelişmeler Var

David Bowie’nin performansı ile ikonikleşen, Jim Henson’ın dillere desten kukla gösterisiyle izleyici büyüleyen Labyrinth filminin devamı hakkında ilk defa yönetmen tarafından açıklamalar geldi.

Sizi bilmem fakat Jim Henson’ın büyülü dünyası Labyrinth’in, benim için farklı bir yeri olmuştur. Artık işin fantastik kısmı mı, yoksa masalsı anlatımı mı bilemiyorum (Elbette Bowie’nin de payı büyük) Labyrinth hakkında daha fazla içeriğe açım. Archaia Entertainment sağ olsun, birkaç yıl önce Jim Henson’ın prodüksiyon şirketi ile anlaşıp usta kuklacının dünyalarını çizgi roman olarak devam ettirdi. Şimdi işin bir de beyaz perde kısmı var.

Birkaç yıl önce söylenti olarak ortaya çıkan Labyrinth filmi, zaman geçtikçe gerçekliğe bürünmüş ve kendisine de bir yönetmen bulmuştu. Evil Dead ve The Girl in the Spider Web filmlerinden hatırlayacağınız Fede Alvarez, Labyrinth filmi hakkında ilk kez konuştu. Konuşma fırsatı buldu desek daha yeridir. Çünkü bir süredir birçok film projesiyle uğraşan Alvarez’in, ne zaman Labyrinth’e yoğunlaşacağını merak ediyorduk.

Jay Basu ile birlikte senaryoyu tamamlayan Fede Alvarez, filmin bir devam filmi olacağını belirtti. Bunun ardından da neden bir devam filmi yapmak istediğini açıkladı. Alvarez, “Bu oldukça basit. Çünkü ben de filmin büyük bir hayranıyım ve daha önce yapmadığım bir işe kalkışıyorum. Evil Dead, bir yeniden yapımdı ama aynı zamanda bir devam filmiydi. Çünkü bizim Evil Dead filmimizde yaşananlar daha önce asıl Evil Dead’de yaşanmamıştı. Tamamen farklı karakterler vardı. Ayrıca The Girl in the Spider’s Web, bir hikayeden çok onun bir parçasını anlatıyordu. Labyrinth konusuna gelince, bu daha önce yapmaya kalkışmadığım bir şey olacak. Yani tam anlamıyla bir devam filmi olacak. Orijinal filmle bağlantılı olacak ve hikayeyi devam ettirecek. Jay Basu ile birlikte yıllar sonra hikayeye atlayıp neler olduğunu görmenin iyi bir fikir olduğunu düşündük. Konu hakkında, özellikle Jim Henson’ın kızı ve Henson prodüksiyon ekibiyle çalışmak için oldukça sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Görünen o ki yeni Labyrinth filmi için oldukça titiz bir çalışma var. Öyle ki ilk resmi duyurusunun üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen halen bir oyuncu kadrosu ya da olası senaryo hakkında bir açıklama gelmedi. Film bir devam filmi olacaksa ve Jaret’tan da bahsedecekse, Bowie dışında onu kim canlandırabilir çok merak ediyorum. Sanırım ilerleyen dönemde Labyrinth devam filmi hakkında daha fazla bilgiye ulaşacağız.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fantastik Eserlerin Çevirisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.