Sinema Haberleri

Korsanlar, Karayip Korsanları’nı Korsan Yayınlamakla Tehdit Ediyorlar

Karayip Korsanları’nın son filminin bilgisayar korsanları tarafından çalındığı iddia ediliyor. Hollywood Reporter’a göre, Disney’den yüksek meblağda fidye isteyen korsanlar filmi internet üzerinden yayınlamakla tehdit ediyorlar.

Filmin bilgisayar korsanları tarafından çalındığı henüz kanıtlanmamış gibi görünse de tüm bunlar bize birkaç hafta önce Netflix’in başına gelenleri hatırlatıyor. Netflix’in sevilen dizilerinden biri olan Orange is the New Black de “The Dark Overlord” adıyla bilinen bir bilgisayar korsanı tarafından çalındı. Netflix’in fidye ödemeyi reddetmesi üzerine beşinci sezona ait 10 bölüm internet üzerinden yayınlandı. 

Karayip Korsanları’nın hackerlar tarafından çalınması haberleri üzerine Disney CEO’su Bob Iger, ABC çalışanına bu iddianın doğru olabileceğini duyurdu. Bilgisayar korsanları talep ettikleri fidyenin Bitcoin ile ödenmesini istiyorlar. Disney’in ödemeyi reddetmesi üzerine filmi 20 dakikalık bölümler halinde yayınlamakla tehdit ediyorlar.

Fidye ödemeyeceğini açıklayan Disney, sorunu çözebilmek için FBI ile birlikte çalışmaya başladı. 26 Mayıs tarihinde vizyona girecek olan Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales filminin internete sızdırılması gişe rakamlarında büyük bir düşüşe neden olacağı için Disney sorunu en kısa zamanda çözmeyi planlıyor. 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Tarantino, Yetişkinlere Yönelik Star Trek Filmi Konusunda Israrcı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.