Sinema Haberleri

Joker: Folie à Deux İlk Teaser Fragmanıyla Karşımızda

Joker: Folie à Deux ya da Joker 2, ilk teaser fragmanını yayınladı. Müzikal türündeki filmde Joaquin Phoenix‘in Joker’a döneceği ve Lady Gaga‘nın da Harley Quinn rolünde olduğu resmiyet kazandı.

Zaten filmin 4 Ekim 2024′te çıkacağını daha geçen gün Sena duyurmuştu. Filmin adını da bizim için Paylaşılmış Psikotik Bozukluk olarak çevirmişti. Ancak biz bu fragmanı ayrı bir haber olarak da duyurmak istedik.

Phoenix’in kadroda yer alıp almayacağını çok konuşmuştuk. Ünlü aktör ancak projenin kaliteli olması durumunda role geri döneceğini söylemişti. Çünkü Arthur Fleck rolü için girdiği diyet onun sinirlerini bozmuştu. Ve böyle bir diyeti ancak sonunda kaliteli bir iş çıkacaksa tekrar yapmayı kabul edeceğini söylemişti.

Warner Bros.’un aktöre 50 milyon dolar teklif ettiği ve Phoenix’in bu teklif karşısında yumuşadığı söylentileri vardı. Yine de aktörün filmle olan bağı Todd Phillips senaryoyu hazırlayıp Phoenix’in ellerine teslim edene kadar netleşmedi. Senaryonun gerçekten de kaliteli bir hikaye sunduğuna inanıyoruz. Nitekim aktör yalnızca 20 milyon dolar karşılığında Arthur Fleck diyetine dönmeyi kabul etti. Tabii müzikal fikri de ona çok çekici gelmiş olabilir. Sonuçta Joker’da harika danslarıyla ikonik pozlar vermişti.

Gerçi zaten Willem Dafoe’nun ikinci Joker filmi için muhteşem bir senaryo fikri vardı. O fikirle yola devam etmelerini de içten içe istiyorduk. Ancak filme Joker’ın terapisti ve sevgilisi Harley Quinn‘i dahil etmeye karar verdiler.

Bu Phoenix ile Gaga’nın bir filmde ilk buluşması olacak. Ancak ikisi de daha önce hem Todd Phillips hem de Ridley Scott gibi başarılı yönetmenlerin farklı projelerinde yer almış ve övgü toplamışlardı.

Kısacası biz Joker: Folie à Deux için 2 yıl önceden heyecanlandık. Ya siz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.