Sinema Haberleri

Johnny Depp, Doctor Strange’i Canlandırabilir!

doctor-strange-johnny-depp

Şu sıralar çok ilginç söylentiler dolaşmakta. Disney’in Lone Ranger (Maskeli Süvari) filmiyle gişelerde hayal kırıklığı yaşayan Johnny Depp, Marvel ile gizli bir film görüşmesi yapıyormuş!

Magazin haberleri bizim ilgi alanımıza girmiyor ancak bu haberin önemi büyük. Bilindiği üzere Marvel önümüzdeki iki yılı (2014 ve 2015) çoktan filmlerle doldurdu bile. Captain America: Winter Soldier, X-Men:Days of Future Past, Ant-Man, Guardians of Galaxy ve daha nicesi. Ancak 2015 yılından sonrası için yapacaklarını şimdiden planlamaya başladı. Marvel’da çok popüler olmuş ancak filmlerde göze batmamış karakterlerin ayrı filminin yapılacağı haberi çoktandır ortalıkta dolanıyordu.

İlgili Makaleler

Doctor Strange
Doctor Strange

Latino-Review’ın iddasına göre Marvel’da çalışan ve sıkı bağlantıları olan bir kişi, Johnny Depp’in 2016 yılında çıkması planlanan Doctor Strange filmi için Marvel ile başrol görüşmeleri yaptığını iddia etti!

Karayip Korsanları 5 ve Alice Harikalar Diyarı 2 filmleri için zaten Disney ile anlaşmış olan Johnny Depp’in, Doctor Strange rolü için yeri tutulamaz olduğu düşünülüyormuş. Ayrıca eklemek gerekir ki Marvel’ın prodüksiyon müdürlerinden Kevin Feige de tam bir Dr. Strange fanı olmakla birlikte filmin yüzde 95 ihtimalle çıkacağını doğruladı.

Açıkçası ünlü aktör Dr.Strange karakteri için son derece uygun olurdu. Peki Dr.Strange kim mi, kısaca anlatalım;

Küçük yaşta yaşadığı bazı kayıplar sonucunda doktor olmaya karar veren Stephen Strange rekor bir zamanda tıp fakültesini bitirerek çok başarılı bir beyin cerrahı olur. Kısa sürede büyük bir üne ve servete kavuşur. Egosu ve aç gözlülüğü de aynı oranda giderek artar. Ardından bir trafik kazası geçirir. Doktorlar, Strange’i kurtarmayı başarsalar da çok fazla hasar görmüş el sinirlerine bir şey yapamazlar. Doğal olarak Strange’in doktorluk kariyeri bittiği gibi serveti de eriyip gider ve beş parasız bir hale gelir. Sonra Tibet dağlarında yaşayan ve mistik yollarla mucizeler gerçekleştiren Ancient One’ı duyar. Ellerini tedavi ettirebileceğini düşünüp son parasıyla Uzak Doğu’ya gider.

Doctor StrangeAncient One, basit bir hokkabaz değildir tabii ki. Kendisi Dünya’nın Mistik Koruyucusu (Sorcerer Supreme) ve var oluştaki en güçlü büyücülerden biridir ve çok yaşlıdır. Doktorumuzu tedavi etmek yerine ona çıraklık teklif eder; ki zaten doktorumuzun oraya varması tesadüf eseri değildir, doğumundan itibaren Ancient One tarafından izlenmektedir. Strange teklifi reddedip Ancient One’ı yalancılıkla suçlar ve ülkesine geri dönme kararı alır. Bu sırada Ancient One’ın başka bir çırağı olan ve efendisini öldürme planları yapan Mordo’yu görür ve Ancient One’a haber vermek üzere hareketlenir. Eh, dünyanın en güçlü büyücüsünün böyle basit bir uyarıya elbette ihtiyacı yoktur ve Mordo’yu kolayca savuşturur. Doktorumuzda ilk kez büyüye canlı şahit olmasından mütevellit çıraklığı kabul eder ve böylece büyücülük hayatı başlar. Ve birkaç yıl içinde çok güçlü bir büyücü haline gelir. Kendi içindeki ve çevresindeki büyü kaynaklarından güç çekmeyi öğrenmesinin yanında çok daha eski ve kadim düzlemlerdeki varlıklardan da güç çekebilmeyi öğrenir.

Son derece ağır başlı, çok bilge, zeki ve sürekli çözüm üreten bir karakterdir Dr.Strange. Çoğu zaman da arabuluculuk yaparak gereksiz savaşları ve bunların kötü sonuçlarını önlemeye çalışır ancak iş savaşmaya geldiğinde gücünün karşısında durabilecek çok az kişi vardır.

Hollywood basın gruplarının bazıları twitterdan Johnny Depp haberini, “Marvel ile konuştuk böyle bir durum kesinlikle söz konusu değil,” diyerek yalanlarken, bazıları da “Marvel’daki tanıdıklarımız böyle bir görüşmenin gerçekleştiğini doğruladı,” diyerek haberlerin geçerliliğini koruduğunu belirtiyorlar.

Bize kalırsa kendisi bu rol için biçilmiş kaftan. Eh, bakalım zaman neler gösterecek; bekleyip göreceğiz!

Kevin Feige’in Dr.Strange ile ilgili kısa röportajını buradan izleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.