Oyun HaberleriSinema Haberleri

John Carpenter, Dead Space Filmi İddiasına Açıklık Getirdi

Son yıllarını oyun oynamakla geçiren (ciddiyiz!) kült yönetmen John Carpenter, Dead Space filmini yöneteceğine dair dolaşan dedikodular hakkında konuştu.

Bu aralar Fallout 76’da vakit geçiren korku efsanesi John Carpenter, geçtiğimiz sene Dead Space filmine talip olduğunu dile getirmiş ve bunu kendisinin ”başarabileceğini” tarihe not düşmüştü. Notları arasında olur da bir gün video oyunu uyarlaması çekerse, yönetmenlik koltuğuna oturacağı tek oyunun da Dead Space olduğu yer alıyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında A.V. Club‘a konuşan yönetmen şunları söylemişti: ”Düşünebildiğim ve daha önce de andığım tek isim Dead Space. Ondan çok iyi bir film çıkar. Bunu yapabilirim. Tüm seri çok iyi. Hatta üçüncü oyunu bile seviyorum, kimsenin sevmediği aksiyonlu olan.”

Variety ile yeni bir muhabbet döndüren John Carpenter, konuya açıklık getirdi. Dead Space filmi yapmaktan zevk alacağını ancak filmi yöneteceğine dair iddiaları yayan insanlar kadar konuyu ciddiye almadığını söyleyen Carpenter, böyle bir projede yer aldığına dair iddiaları alevlendirme niyetinde de olmadığını belirtti.

İlk oyunun Remake’i ise ünlü yönetmeni heyecanlandırmış durumda;

Hayır, hayır, yüz bin kere hayır. Bunun nasıl yayıldığına inanamıyorum. Büyük bir video oyunu fanıyım, o yüzden serinin tüm oyunlarını oynadım. O sıralar RED isimli yeni dijital kameralara odaklanmıştım ve bu kamera ile Dead Space filmi çekmekten keyif alacağımı dile getirmiştim. Bu konu yayıldı ve insanlar ”Eee, filmi ne zaman çekiyorsun?” demeye başladı. Hayır, böyle bir projede yer almıyorum. Zaten başka bir yönetmen ile anlaşmış durumdalar. Bana filmi yönetme teklifi gelmedi bile. O yüzden, herhangi bir teklif gelmediği takdirde, Dead Space projesinde yer almayacağım. Bu arada Ocak ayında Dead Space’in yenilenmiş versiyonu çıkıyor ve ben oradayım.

Peki bir daha film yönetecek mi üstad? Dead Space konusunu bir kenara bırakırsak, Carpenter’ın bazı sürprizleri olacağı ortada. Korku devi doğru koşullar sağlandığı takdirde yakında bir şeylerle karşımıza çıkacak gibi.

Bazı şeyler görebiliriz ama bunlar tamamen gizemle örtülmüş durumda, King Kong’daki Kafatası Adası gibi. Evet, doğru bütçeler sağlandığında ve yapacak yeterli zaman olduğunda yeni bir film projesine açığım.

Ne diyelim, umarız doğru şartlar oluşur ve en azından son bir John Carpenter filmi ile ödüllendiriliriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.