Sinema Haberleri

J.K. Simmons, J. Jonah Jameson Bıyığında Diretmiş

J.K. Simmons, J. Jonah Jameson rolünü alma anısını anlatıyor. Ayrıca Marvel’ın Spider-man: No Way Home çekimleri için bıyığını kesmek istediğini, ama onun J.J.J.’i bıyıksız ve purosuz oynamayı reddettiğini söylüyor.

Spider-man: No Way Home filminde bildiğimiz karakterlerin değişik versiyonlarıyla karşılaşacağız. J.K. Simmons’ın canlandıracağı J. Jonah Jameson da 2002’de izlediğimiz karakterin biraz daha farklı bir hali olacak.

Marvel bu farkı vurgulamak için Simmons’ın saç ve sakal traşı olmasını istemiş. Simmons, saçlarıyla ilgili değişikliği kabul etse de J.J.J.’i ikonik bıyığı olmadan karakteri oynamayı reddetmiş. Zira J. Jonah Jameson, ona göre ikonik bıyığı ve purosu olmadan tatsız olurmuş ve kararında da diretmiş. Dolayısıyla yeni filmde saçları biraz dökülmüş olsa da yine bıyıklı, puro içen, öfkeli bir J. Jonah Jameson izlememizi aslında Simmons sağlamış. Teşekkürler Simmons!

J Jonah Jameson (Spider-man: No Way Home)

Ünlü oyuncunun bunları anlattığı podcast’i buradan dinleyebilirsiniz. Josh Horowitz’s Happy, Sad, Confused adlı podcast’in diğer bölümleri ünlü isimleri davet ediyor. Mesela Denis Villeneuve, Edgar Wright, Matt Smith, James Gunn‘ı davet ettikleri yakın zamandaki bölümler. Takip etmeye değer bir seri gibi duruyor.

J.K. Simmons’ın J. Jonah Jameson Olacağını Haber Alması

Geçtiğimiz günlerde Simmons bir de Spotify’ın 10 Questions with Kyle Brandt programına katıldı. Onu da buradan dinleyebilirsiniz. O programda da Sam Raimi‘nin ilk Spider-man filminde rolü aldığından nasıl haberdar olduğunu anlattı.

Rolü aldığımı bildiren telefonu almak başlı başına ilginçti. Çünkü 21 yıl önceydi ve New York’taydım. Tiyatro oyuncusu olmaktan sinema ve televizyon aktörlüğüne yeni geçiyordum. Kimse de televizyonda oynadığımı pek bilmiyordu. Grey Advertising için ses seçmelerine katılmıştım. Kayıt stüdyosuna gidiyorum ve çalışma masalarının yanından geçerken bir tekerlekli sandalye bir anda önüme çıkıyor. Üzerinde bana sırtı dönük oturan bir çocuk var ve bağırıyor. “Aman Tanrım, J. K. tebrikler!”. Ve ben de “Teşekkürler. Ne için?” diyorum ve bana “Dalga mı geçiyorsun? Spider-Man! J. Jonah Jameson mı, bu inanılmaz havalı!” diyor. Ben de “bilmiyordum” dedim. Yani rolü aldığımı Spider-man hayran gruplarının internet haberlerini takip eden bir çocuktan öğrendim. Rolü aldığımı bana bildiren telefonda bundan 3 saat sonra falan geldi.

J.K. Simmons
J Jonah Jameson – 2002
Kaynak: MovieWeb

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ridley Scott, Yeni Bir Alien Filmi Yazıp Yönetecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.