Sinema Haberleri

Iron Sky’ın Devamı İçin Senaryo Hazırlanıyor

iron-sky-banner

Kült-absürd bilimkurgu filmleri arasında saygın bir yer kazanan Iron Sky, kaldığı yerden devam edecek.

Yeni senaryo hazırlanıyor!

2012’nin en ilginç bilimkurgu filmlerinden Iron Sky’ bize, 2.Dünya Savaşı’ndan sonra Ay’ın karanlık yüzünde saklanan bir Nazi ordsunun geri dönüş maceralarını anlatmıştı. Eleştirmenler tarafından hem kült olarak el üstünde tutulan, hem de saçmalık seviyesinde dışlanan bir film olmasına rağmen; anlaşılan yapım izleyiciler tarafından yeterli beğeniyi yakaladı ki, ikincisinin çekimleri için senaryo hazırlıkları başlamış.

ABD kökenli aktör/yazar Dalan Musso, ilk filmin yazrı ve yönetmeni Timo Vuorensola’nın ‘Iron Sky: The Coming Race’ isimli hikayesinin senaryo uyarlaması ile görevlendirilmiş. Variety’nin haberine göre daha önce Warner’ın ‘Jeremiah Harm’ uyarlamasında da beraber çalışmış olan ikili, güçlerini yine birleştiriyorlar.

İkinci film yeni kurulan Iron Sky Universe dahilinde çekilecek ve The Finnish Film Foundation ile Medienboard Berlin-Brandenburg sponsorlukları ile gerçekleşecek. 13 Milyon ABD doları gibi bir bütçeye sahip olacağı öngörülen film, Finlandiya’da çekilecek en iddialı film olma rekorunu yakalayabilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.