Sinema Haberleri

Indiana Jones 5 Filminden İlk Fotoğraf Paylaşıldı

Uzun süredir beklenen Indiana Jones 5 filminin setinden ilk fotoğraf ve özel bir kapak görseli geldi.

Empire Magazine, filmin ana fikrinden ilham alan özel Indiana Jones 5 kapak resmini yayınladı. Dergi ayrıca Harrison Ford‘un ikonik Indiana Jones kıyafeti içindeki fotoğrafını da okurlarıyla paylaştı. Filmden gerçek bir sahneye ilk bakışımız olan fotoğrafta Ford, bir teknede en huysuz haliyle görülüyor.

Dergiye de konuşan 80 yaşındaki usta oyuncu, yeni filme ilgili deneyimini, “Macera dolu, kahkaha dolu, gerçek duygularla dolu. Karmaşık ve sinsi. Çekimleri zor, uzun ve çetin geçti ama elimizdeki filmden çok memnunum.” sözleriyle anlattı.

2008 yılında çıkan ve 1957’lerde geçen Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull‘da Harrison Ford, yaklaşık 20 yıl sonra ilk kez rolüne geri dönmüş ve bu film, Indiana Jones‘un Raiders of the Lost Ark‘taki aşkı Marion Ravenwood (Karen Allen) ile evlenmesiyle sonuçlanmıştı. İzleyicilerin bir bölümü bunu yolculuğun doğal bir sonucu olarak görse de, Ford bunun karakterin hak ettiği uğurlama olduğunu düşünmüyor: “Indiana Jones’un yolculuğunun sona erdiği yeri görmenin güzel olacağını düşündüm. Eğer bir senaryo çıkarsa, bana karakteri genişletmem için imkan vereceğini hissettim.”

Derginin Sam Hadley tarafından çizilen kapak resminde ise, Indiana Jones 1960’lardan kalma New York City‘de, gökdelenler arasında elinde kamçısıyla resmedilmiş. Film onaylanmadan önce, 1960’ların zaman çizelgesinde geçeceği konuşuluyordu. Paylaşılan kapak görseli bu tahminleri doğrulamış oldu. 1960’ların, Amerika ile Sovyetler Birliği arasındaki ‘Soğuk Savaş’ı daha fazla keşfetmek için mükemmel bir ortam yarattığını da belirtelim.

Serinin yönetmeni Steven Spielberg‘den koltuğu devralan James Mangold‘un çekeceği Indiana Jones 5‘in 30 Haziran 2023‘te sinemalarda olması bekleniyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.