AYBABTUSinema Haberleri

H.P. Lovecraft’ın Kısa Romanı Uzaydan Düşen Renk Film Oluyor

Cthulhu Mitosu ile hem fantastik hem de korku edebiyatı türünde değerli eserler veren H.P. Lovecraft‘ın 1927 yılında yayınlanan kısa romanı Uzaydan Düşen Renk (Color Out of Space) şimdi başrolünde Nicholas Cage ile film olma yolunda.

Uzaydan Düşen Renk kısa romanı, 2010 yılında Alman yapımı bir film olarak Die Farbe adıyla sinemaya uyarlanmıştı. Daha doğrusu Die Farbe, aynı isimli romandan esinlenmişti diyebiliriz. Bu filmde babasını arayan bir çocuk Almanya’ya gidiyor ve bir meteorun alanda bıraktığı korkutucu miras ile karşılaşıyordu.

YouTube player
Die Farbe fragmanı

Hatta Boris Karloff gibi önemli bir aktörün de oynadığı 1965 yapımı Die, Monster, Die! filmi de yine H.P. Lovecraft’ın aynı adlı kısa romanından uyarlanmıştır.

Şimdi ise aynı kısa roman, Nicholas Cage’in 2018 yapımı fantastik korku filmi Mandy’yi çeken SpectreVision yapım firması ile beyaz perdeye gelmeye hazırlanıyor.

Nicholas Cage

Başrolünde Nicholas Cage’in oynaması düşünülen filmin konusu şöyle;

Film, 21. yüzyılın karmaşasından kaçmak için New England’ın dışındaki bir çiftliğe taşınan Gardners ailesine odaklanacak. Gardners ailesi, bahçelerine bir göktaşı düştüğü sırada yeni hayatlarına alışmaya çalışmaktadır. Bu göktaşının, sadece düştüğü yeri değil aynı zamanda uzay-zamanı da dünyadışı ve garip renklerle etkilediğini görürler. Renklerin dünyadışı gücünün, dokunduğu her şeyi ve hatta kendilerini de etkilediğini keşfederler.

Filmin yönetmen koltuğunda Güney Afrikalı yönetmen Richard Stanley oturacak. Başrolde Nicholas Cage‘in oynaması bekleniyor ve diğer oyuncular ise Joely Richardson, Tommy Chong, Elliot Knight, Julian Hilliard ve Q’Orianka Kilcher şeklinde.

SpectreVision’dan Daniel Noah, Josh C. Waller, Lisa Whalen ve Elijah Wood filmin yapımcılığını üstlenirken; Timur Bekbosunov, Johnny Chang, Emma Lee ve Peter Wong da ACE Pictures adına yapımcılığı üstlenecek.

Daniel Noah, kısa romanın filme uyarlanmasını şu sözlerle açıklıyor;

H.P. Lovecraft, modern korkunun karanlık babasıdır ve yıllardır onun kozmik korkularının gerçek kapsamını yakalayan bir uyarlama arıyoruz. Richard Stanley -kendisi bir sihirbazdır- en sonunda Lovecraft’ın gücünü ekrana taşıyacaktır.

Her ne kadar Nicholas Cage’i çok sevmesem de kendisinin başarılı filmlerini gözardı edemeyeceğim ve eminim ki böylesine bir Lovecraft uyarlamasının hakkını verecektir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Bilim Dünyasından Onaylı 10 Bilimkurgu Filmi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.