Sinema Haberleri

Green Knight Filmini Yeni Vizyon Tarihi Açıklandı

Bu yıl içerisinde vizyona girmesi beklenen Green Knight, pandemiden dolayı olarak süresiz olarak ertelenmişti. Merakla beklenen fantastik uyarlama yeni vizyon tarihine kavuştu.

J.R.R. Tolkien ve C.S. Lewis modern fantastik edebiyatın başlangıcını atan iki önemli isim. Bu türün çocuk hikayeleri ve peri masallarından oluşmadığını kanıtlamışlardı. Ancak Tolkien ve Lewis’ten çok önce fantazyaya ilişkin birçok önemli eser de vardı.

14. yy’a dayanan Sir Gawain ve Yeşil Şövalye şiiri, Kral Arthur efsanesinin ötesine geçen yapısıyla, fantastik edebiyatın da önemli eserlerinden biri olarak kabul edilir. Hatta Tolkien ve Lewis ikilisi de bu şiir üzerinde oldukça uzun süreler boyunca çalışmışlardı.

Bu edebiyat dersini bir kenara bırakırsak, A24 bu eseri bir süre önce uzun metraj film olarak çekmişti. Ancak pandemiden kaynaklı, film bir türlü vizyon şansı yakalayamamıştı.

29 Mayıs 2020 tarihinde vizyona girmesi beklenen The Green Knight, beyaz perdeye ilk büyük çıkışını yapamamıştı. A24 tarafından gelen bilgilere göre Yeşil Şövalye, beyaz perde için tekrar kendini hazır hissediyor.

30 Temmuz 2021 tarihinde The Green Knight uyarlamasını izleyebileceğiz. Çıkışı bu kadar yakınken bir anda daha da uzağa ertelenmesi kötü bir durum ancak er ya da geç bu filmi izleyeceğiz.

Unutanlar için filmin fragmanını da aşağıda yeniden paylaşalım.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Neil Gaiman'ın Neverwhere Romanı Bir Kez Daha Ekranlara Hazırlanıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.