Sinema Haberleri

George Lucas’ın Darth Maul İçin Büyük Planları Varmış

Star Wars markasını Disney’e satmadan önce yeni bir üçleme üzerinde çalıştığını söyleyen Lucas, Darth Maul’u diriltmeyi düşünüyormuş.

Lucas’ın bu fikri daha sonrasında The Clone Wars çizgi dizisinde gerçeğe dönüştü ama kafasındaki fikirler dizinin de öncesine dayanmaktaymış. Paul Duncan’ın editörlüğünü yaptığı The Star Wars Archives isimli yeni kitap, Lucas’ın yeni üçlemesinin yapım sürecine yakından bakarken, ünlü yönetmenin Star Wars markası hakkındaki sonraki planlarına da değiniyor.

Hazırlanan kitap aslında Star Wars markasının 1999-2005 yılları arasındaki dönemine değiniyor. Yeni bizim bildiğimiz ismiyle yeni üçlemenin yapım sürecine yakından bakıyor. George Lucas’ın da yardımıyla hazırlanan kitap birçok önemli bilgiyi de beraberinde okurlara sunuyor.

Darth Maul Fan Yapımı Filmle Geri Döndü – Darth Maul: Apprentice

Bunlardan birçoğu yeni üçlemeyi kapsarken, Lucas’ın çekmeyi düşündüğü 7-8-9 filmleriyle alakalı da bilgi içeriyor. Örneğin bir noktada Lucas, yapacağı yeni üçlemede Leia‘nın önemli bir yeri olması gerektiğini düşünmüş.

Filmler Leia hakkında olacaktı. Ondan başka kim lider olabilir ki? Cumhuriyeti yeniden inşa etmeye çalışan birisi. Öte yandan Luke, Jedi düzenini düzeltmeye çalışıyordu.” sözleriyle Lucas, karakterin daha ön planda olacağını belirtiyor. Ama dikkat çeken nokta Darth Maul ile alakalı.

Lucas, “Darth Maul, bir kızı, Darth Talon isminde bir kızı eğitecekti. Zaten çizgi romanlarda çırağı olarak geçmekteydi. Bu karakter yeni Darth Vader olacaktı ve yapacağı birçok hamle hikayeyi etkileyecekti. İkisi de yeni üçlemenin ana kötüleri olacaktı.” sözlerine yer veriyor. Buradan anladığımız kadarıyla Darth Maul diriltilip Yeni Cumhuriyet’e karşı savaşan en büyük güçlerden biri olacaktı. Fakat bu fikir biraz şekil değiştirerek The Clone Wars ve Rebels dizilerinde karşımıza çıktı. Keza Darth Talon ismiyle de birçok kez karşılaştık.

Darth Maul İle İşimiz Henüz Bitmedi

Ünlü yönetmen bunların neden hayata geçmediğine ilişkin yöneltilen soruya ise “O zamanlar sıradaki üçleme üzerinde çalışıyordum. Oyuncularla konuşup işi biraz hızlandırmaya başladım. O sıralar bir kız çocuğu bekliyordum. Öte yandan üçleme yapmak 10 yıl sürüyordu ve ben halen Bölüm 9 ile uğraşıyordum. Sonunda kızımla vakit geçirmeye ve hayatımı yaşamaya karar verdim.” şeklinde cevap veriyor.

Zaten sonrasını siz de biliyorsunuz. Lucas, marka üzerinde yeteri kadar vakit ayıramayacağını söyleyip Disney’in teklifini değerlendirmişti. Disney ise yanlış yönetmen, yazar ve kadro tercihleriyle Star Wars markasını garip bir şekle sokmayı başarmıştı. Şimdilerde yeni yönetmenler ve Lucas’ın danışman olarak işe alınmasıyla beraber işler biraz düzelmeye başladı gibi.

Darth Maul, yeni Disney projeleri içerisinde ismi sıklıkla anılmaya başlanan bir karakter oldu. Rebels dizisinde Obi-Wan ile son kez karşılaşmasının ardından hikayeye nasıl bir katkı yapacağı merak edilen karakterin, Obi-Wan mini serisinde ya da The Mandalorian dizisinde gözükebileceği düşünülüyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Guardians of the Galaxy'den Ağustos Rekoru

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.