Sinema Haberleri

Fox, “Kendi Maceranı Seç” Sistemi İle Sinema Deneyimini Farklı Bir Boyuta Taşıyor

Fox, izleyicilerin telefonla kontrol edebileceği interaktif bir “Kendi Maceranı Seç” filmi geliştiriyor. 20th Century Fox, CinemaCon’da seyircilere filmi izlerken karakterlerin yerine seçim yapma imkanı veren yeni bir hikaye formatı ve teknolojisi geliştirdiklerini duyurdu. Bu, sinema sektörü için de bir devrim!

Fox, sinema deneyimini bir üst seviyeye çıkaracak proje için CtrlMovie adlı uygulamayı geliştiren interaktif film şirketi Kino ile çalışmaya başladı ve CinemaCon’da yeni film deneyiminin nasıl işlediğini anlatan bir video yayınladı. Hikayenin birçok yerinde izleyiciye seçebileceği iki farklı şık sunuluyor ve onlar da cep telefonları ile seçimlerini yapıyor. Mesela, eğer bir karakter karanlık bir geçitte bir grup haydut ile karşılaşırsa, dövüşmeyi ya da oradan uzaklaşmayı seçebiliyorsunuz. Yani bu yeni sistemle filmler, hikaye bazlı oyunlara dönüşüyor.

Teknolojiyi beyazperdeye uyarlayarak sinema keyfini maceraya dönüştürmek isteyen Fox, bu sistemle yapacakları ilk filmin klasik Choose Your Own Adventure kitap serisinden uyarlanacağını açıkladı. Edward Packard‘ın çocuklar için yazdığı oyun kitapları serisi “Choose Your Own Adventure” (Kendi Maceranı Seç), okuyucuların hikaye ilerledikçe kendi seçeneklerini takip etmeleri mantığına dayalı… Maceraya balıklama dalabileceğimiz filmin yapımcılığını John Davis, John Fox ve Greg Berlanti üstlenecek.

Bu yeni sistem ile oyunlardan ve kitaplardan alışık olduğumuz “macerayı seçme özgürlüğü”nü filmlerde de yapabilecek olmamız müthiş bir şey. Ancak bireysel ya da küçük gruplar halinde film izlerken oldukça eğlenceli olacak bu sistemin sinema salonunda nasıl işleyeceğini çok merak ediyorum doğrusu. Herkes birbirine “Şunu seçin” diye mi bağıracak yoksa oy çokluğu ile mi hikayeye devam edilecek? Seçilen şık izleyiciler tarafından hoş karşılanmazsa ne olacak? Fox ve Kino’nun bu konudaki çözümünü bekleyip göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.